NIZOZEMSKI KUP

Ajax u sudačkoj nadoknadi slomio Vitesse za rekordni 20. naslov pobjednika Kupa Nizozemske

David Neres/Foto: REUTERS

Pobjednički pogodak za "Kopljanike" zabio je David Neres u sudačkoj nadoknadi u trenucima dok je Ajax imao igrača više nakon što je u 86. isključen Jacob Rasmussen.

ROTTERDAM Nogometaši Ajaxa pobjednici su nizozemskog Kupa nakon što su u finalu u Rotterdamu pobijedili Vitesse s 2:1.

Pobjednički pogodak za “Kopljanike” zabio je David Neres u sudačkoj nadoknadi u trenucima dok je Ajax imao igrača više nakon što je u 86. isključen Jacob Rasmussen.

“Kopljanici” su poveli u 23. minuti golom Ryana Gravenburga, a izjednačio je Lois Openda sedam minuta kasnije.

Dominik Kotarski nije branio za Ajax, dok je za Vitesse u drugom poluvremenu zaigrao mladi hrvatski reprezentativac Alois Oroz.

Ajaxu je to bio rekordni 20. naslov pobjednika “KNVB Cupa”, dok je Vitesse u svom petom finalu upisao četvrti poraz.