Premijer liga košarkaša

Adria Oil Škrljevo važnom pobjedom krenulo u nastavak natjecanja, Zeleni i drugi put u sezoni svladali Goricu

Katarina Blažević

Toni Jelenković/Foto M. LEVAK

Škrljevčani su utakmicu prelomili serijom 11:2 u drugoj četvrtini, nakon što je utakmica očekivano krenula u egalu

RIJEKA Susret 18. kola Premijer lige košarkaša: Adria Oil Škrljevo – Gorica 81:70 (22:23, 25:14, 21:16, 13:17). Sportska dvorana Mavrinci. Gledatelja: 150. Suci: Jovović, Kruljac, Rogić (Zagreb).

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Jelenković 14, Vucić 3, Barnjak 17 (7-7), Šajin 12, Vrgoč 14 (4-4), Stojanović 3, Kostić, Rajčić 11, Bešić, Ćošić, Zovko 7 (1-2).

GORICA: Uljarević 12 (1-1), Batur 7, Mašić 8 (6-6), Cinac 6 (2-2), Kapusta 14 (6-6), Kalajžić 9 (3-3), Majić 3, Sokol, Baković 11.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva otvorili su novu kalendarsku godinu pobjedom protiv Gorice. Druga je to pobjeda protiv istog protivnika ove sezone i tek treća na domaćem terenu za Škrljevo. Gosti su, doduše, na Mavrince došli s kratkom rotacijom, imali su tek devet igrača u zapisniku, dok su se domaćima oporavili svi ozlijeđeni igrači osim Nika Slavice.

Škrljevčani su utakmicu prelomili serijom 11:2 u drugoj četvrtini, nakon što je utakmica očekivano krenula u egalu, ali i boljoj obrambenoj igri gostujuće momčadi. Vucić je seriju otvorio tricom (34:31), da bi potom Jelenković prvo asistirao Zovku koji je pogodio šut za dva poena, a onda i sam sjajno ubacio za tri poena. Smanjili su Goričani, ali je Stojanović ubacio već treću tricu domaćih u razmaku od dvije minute za 42:33. Trener AO Škrljeva je u tim trenucima morao izvaditi kapetana Barnjaka zbog treće osobne pogreške, ali je Jelenković uspješno vodio domaće. Još jednom fantastičnom tricom nakon driblinga donio je Zelenima dotad najveću prednost od deset poena (47:37), kojom je i zaključeno prvo poluvrijeme.

U nastavku utakmice Barnjak se vratio na teren, domaći su prvi dio dionice držali vodstvo od 10 poena razlike, koje se potom postepeno povećalo i do 17 koševa (68:51). Na kraju su Škrljevčani završili susret s odličnih 56 posto šuta iz igre i 20 asistencija, a prevodio ih je Barnjak sa 17 poena, pet skokova i četiri asista. Jelenković je uz 14 poena dodao osam asistencija.