Premijer liga košarkaša

Adria Oil Škrljevo uvjerljivom pobjedom u Zadru napravilo velik korak prema plasmanu u Ligu za prvaka

Katarina Blažević

Mario Rajčić/Foto S. DRECHSLER

RIJEKA Susret 19. kola Premijer lige košarkaša: Sonik Puntamika – AO Škrljevo 67:91 (19:29, 15:12, 11:22, 22:28). Dvorana Jazine. Gledatelja: 70. Suci: Radojković (Split), Bajramović (Dubrovnik) i Bralić (Šibenik).

SONIK PUNTAMIKA: P. Marić 16 (0-1), Palčić 2 (2-2), Šarlija 6, G. Marić 6 (3-4), Vučić 7 (0-2), Tomas 10 (1-1), Zelanto 2, Ninčević 3, Pavin 10, Prskalo 1 (1-2), Bašić, Gospić 4 (2-2).

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Jelenković 18 (0-2), Barnjak 12 (1-3), Rajčić 20 (1-2), Šajin 14, Vrgoč 18 (1-1), Stojanović, Vucić, Kostić, Bešić, Zovko 9 (2-6).

Košarkaši Adria Oil Škrljeva uvjerljivo su svladali “fenjeraša” lige Sonik Puntamiku 67:91 i tako napravili velik korak prema plasmanu u Ligu za prvaka. Iako je gostujuća ekipa imala kratku rotaciju te je trener Damir Rajković gotovo cijelu utakmicu mijenjao istu šestoricu igrača, oni su odgovorili na najbolji mogući način.

Tricom Barnjaka minutu i pol nakon početka utakmice, Škrljevčani su preuzeli vodstvo (5:6), koje nisu gubili niti u jednom trenutku susreta. Približili su se domaći na jedan poen razlike krajem prve dionice igre (17:18), nakon čega su gosti uzvratili serijom 10:0.

Ponovo se Sonik na trenutke budio u drugoj i trećoj četvrtini kada su domaći više puta dolazili na minus tri. Ipak, stajale su ih izgubljene lopte i promašeni šutevi, dok je Škrljevo napadački bilo itekako raspoloženo.

Jelenković je pogodio tricu u 30. minuti za visokih plus 20 (63:43), a zadnja je četvrtina Zelenima poslužila za dodatni “popravak” razlike. Jedini je negativni dio susreta bio ispad Šajina zbog kojeg je gostujuća klupa zaradila tehničku pogrešku. Centar Zelenih je nakon svog trećeg prekršaja, za što mu je trebalo točno tri i pol minute, žestoko udario zaštitnu ogradu pri odlasku na klupu, a sudac odmah reagirao.