Svjetsko prvenstvo

Vatreni u subotu za broncu igraju protiv Maroka

Portal Novi list, Hina

Susret će se igrati na stadionu Khalifa International u 16 sati, na kojem su Vatreni u grupnoj fazi svladali Kanadu sa 4-1

Hrvatska nogometna reprezentacija će u subotu, 17. prosinca u 16 sati igrati s Marokom za broncu na Svjetskom prvenstvu u Katru. Susret će se igrati na stadionu Khalifa International, na kojem su Vatreni u grupnoj fazi svladali Kanadu sa 4-1.

Podsjetimo, Hrvatska je u prvom kolu grupne faze protiv Maroka odigrala 0-0. Naša grupa F tako je imala dva polufinalista Svjetskog prvenstva.

Maroko, najugodnije iznenađenje Svjetskog prvenstva, izgubio je u večerašnjem polufinalnom dvoboju od Francuske sa 2-0 (1-0), pred 68.294 gledatelja na stadionu Al Bayt.

Nogometna reprezentacija Francuske, tako će u nedjelju, 18. prosinca protiv Argentine braniti naslov svjetskog prvaka osvojen 2018. godine u Rusiji. Finalni obračun Argentine i Francuske bit će igran na stadionu Lusail Iconic u 16 sati.

U večerašnjem polufinalnom dvoboju Francuzi su do vodstva stigli već u petoj minuti, kad je marokanska obrana uspjela blokirati dva pokušaja Kyliana Mbappea, ali je na odbijenu loptu prvi natrčao Theo Hernandez sa pet metara iskosa s lijeve strane svladao marokonskog vratara Bona.

Iako su Marokanci u nekoliko navrata opasno zaprijetili, kako u prvom, tako i u drugom poluvremenu, do pogotka nisu došli.

Pobjedu Francuza i plasman u njihovo četvrto finale na svjetskim prvenstvima potvrdio je u 79. minuti Randal Kolo Muani, tek minutu nakon što je ušao u igru, kad je odbijenu loptu nakon udarca Mbappea neometan poslao u mrežu s tri metra.