Portugalski golgeter

Dobio priliku, pa eksplodirao: Goncalo Ramos po ovom je kriteriju prvi do Pelea

Foto Reuters

Goncalo Ramos je tri od šest golova Portugala protiv Švicarske (6-1) u osmini finala zabio s 21 i pol godinom čime je postao drugi najmlađi nogometaš s takvim dosegom

Goncalo Ramos, 21-godišnji portugalski nogometaš, odigrao je sjajnu utakmicu u pobjedi protiv Švicarske 6-1 te se u jednom statističkom segmentu najviše približio brazilskoj legendi Peleu.

Još je uvijek Pele uvjerljivo najmlađi nogometaš koji je u jednoj utakmici nokaut faze svjetskog prvenstva postigao tri pogotka. S manje od 18 godina Pele je u polufinalu svjetskog prvenstva u Švedskoj, 1958. godine, postigao tri gola protiv Francuske. Sva tri je Pele zabio u drugom poluvremenu.

Goncalo Ramos je tri od šest golova Portugala protiv Švicarske (6-1) u osmini finala zabio s 21 i pol godinom čime je postao drugi najmlađi nogometaš s takvim dosegom. Ujedno je na ovom susretu mladi napadač Benfice i jednom asistirao, a u udarnu momčad je ušao umjesto Cristiana Ronalda.

Do lipnja ove godine Goncalo Ramos je bio jedan od najboljih igrača portugalske reprezentacije do 21 godine. U seniorskoj momčadi je debitirao neposredno prije svjetskog prvenstva.

U prijateljskom dvoboju protiv Nigerije (4-0) Goncalo Ramos je ušao u 67. minuti te je postigao pogodak za 3-0 i asistirao za 4-0. Prije toga je tijekom rujna sjedio na klupi za pričuve u utakmici Lige nacija protiv Češke, ali nije ulazio u igru.

Na ovom svjetskom prvenstvu je pred kraj utakmica protiv Gane i Urugvaja ulazio u igru, a onda je dobio prvu pravu priliku protiv Švicarske i „eksplodirao“.