Sportsko natjecanje

MALA OLIMPIJADA NA KANTRIDI Dječji vrtić ”Mali princ” olimpijski pobjednik

Ingrid Šestan Kučić

Foto Sergej Drechsler

RIJEKA Dječji vrtić Mali princ ukupni je pobjednik danas  održanog 17. olimpijskog festivala dječjih vrtića grada Rijeke, dok su drugo mjesto u ukupnom poretku zauzeli predškolci iz ekipe Sušak 1, a treće ekipa Potok 1. Tradicionalni Olimpijski festival okupio je na stadionu Kantrida ukupno 480 riječkih predškolaca koja su tijekom cijelog jutra vladali travnjakom stadiona, a cilj manifestacije je postepeno uključivanje djece u sportske aktivnosti te poticanje olimpijskog duha. Riječ je o festivalu koji se održava prema propozicijama Hrvatskog olimpijskog odbora pa je tako i ovogodišnja gradska Olimpijada započela mimohodom ekipa i paljenjem olimpijskog plamena te prisegom zakletvi. Maloj Olimpijadi prisustvovali su i predstavnici Kluba riječkih olimpijaca, a višesatno sportsko natjecanje sastojalo se od šest sportskih disciplina – trčanje na 50 metara, štafeta 4×25 metara, bacanje loptice u dalj, skok u dalj, potezanje konopa za djevojčice i mali nogomet za dječake. Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 12 ekipa iz tri podcentra Dječjeg vrtića Rijeka – Sušak, Maestral i Potok te privatnog vrtića Mali princ, a prema najavama ravnateljice Dječjeg vrtića Rijeka, Davorke Guštin najbolji na gradskom natjecanju plasirat će se na županijsko natjecanje koje će se održati 19. svibnja u Munama.

– Ekipa koja će predstavljati Rijeku na županijskom natjecanju složit će se od najboljih sudionika u svakoj od disciplina. Ukupno se natjecalo 12 ekipa sastavljenih od 40 djece, kazala je ravnateljica.

U disciplini trčanje 50 metara djevojčice prvo mjesto osvojio je Sušak 2 ( Ema Jugović), drugo Mali princ (Maša Stevanović), treće Maestral 3 (Lena Mažuranić), a u istoj disciplini dječaka prvo mjesto je osvojila ekipa Sušak 4 (Marko Žic), drugo Sušak 1 (Marko Pušić), treće Potok 3 (Lukas Krajačić). U disciplini skok u dalje djevojčice prvo mjesto osvojila je ekipa Potok 4 (Laura Vrkić), drugo Sušak 2 (Timea Turina), treće Sušak 2 ( Ani Vidović), a u istoj disciplini dječaka prvo mjesto osvojila je ekipa Potok 1 (Noel Škopac), drugo Sušak 2 (Noa Linić), treće Potok 3 (Bruno Filipaš). U disciplini bacanje loptice djevojčice prvo mjesto osvojio je Mali Princ (Nika Štrković), drugo Sušak 1 (Ana Babić), treće Maestral 3 (Hana Vucelić), a u istoj disciplini dječaka prvo mjesto osvojio je Potok 2 (Mateo Čučić), drugo Mali princ (Antonio Kljajić), treće Mali princ (Karlo Obradović). U disciplini štafeta 4 x 25 metara djevojčice prvo mjesto osvojila je ekipa Sušak 1 (Hana Host, Karla Dundović, Lara Milić, Gabrijela Arsić), drugo Potok 1 ( Lena Nekić, Korina Abramović, Gabrijela Puvača, Stella Šimić), treće Maestral 3 (Erin Škufca, Lana Kantarević, Franka Ban, Lara Kraus), a u istoj disciplini dječaci prvo mjesto osvojila je ekipa Potok 3 (Eldin Karadža, Lucas Krajačić, Gabriel Šalajić, Gabrijel Pintar), drugo Sušak 2 (David Pehar, David Čavrak, Noa Linić, Adrain Varelija), treće Sušak 4 ( Fran Markovski, Marko Žic, Jakov Štefanić, David Fućak). U disciplini potezanje konopa djevojčice prvo mjesto osvojila je ekipa Potok 1 (Ela Šarić, Doris Džido, Dora Blažeković, Ana Dobrota, Ema Kovačević, Ana Dokšanović, Anika Rušin, Dorija Večerina, Ena Drezga, Petra Devčić), drugo Potok 2 (Ivona Tomičić, Karolina Peranić, Andrea Zatezalo, Katarina Kasipović, Mara Lerga, Stefani Ivošević, Dorotea Petković, Dora Radoslav, Laura Perković, Laura Babić), treće Maestral 3 (Rebeka Hadžić, Lu Manfreda, Mia Vucelić, Linda Kostić, Tonka Ljubić, Katja Oriović, Nina Surina, Francesca Rosanda, Lana Mihailović, Lena Mažuranić), a u disciplini nogomet dječaci prvo mjesto je osvojila ekipa Sušak 4 (Marko Čobić, Petar Gatarić Bobinac, Duno Šarić, Dominik Grgur, Marin Midžić, Dominik Ružić, Ivan Grozdanić, Ivan Šimičević, Manuel Vučkov, Lovre Švorinić), drugo Mali princ (Karlo Obradović, Domagoj Anić, Mateo Blažević, Tome Buškulić, Andro Sitar, Kristijan Zubčić, Luka Smokrović, Ivan Hibšer, Antonio Kljajić, Ivano Šimunac, Ivano Šurlina Toković), treće Maestral 1 (Vito Pulić, Giacomo Tatić, Jan Zumella, Krešimir Špišić, Jakov Pavlović, David Kukuljan).

Bez obzira na to kakav su rezultat u pojedinoj disciplini ostvarili svi su sudionici bili zadovoljni činjenicom da su dobili priliku natjecati se na stadionu Kantrida, a sudjelovanje u manifestaciji ozbiljno su shvatili, jer, kako je pojasnila šestogodišnja Nina Majstorović iz Podcentra Vežica, na stadion nisu stigli nepripremljeni.– Ovo je prvi put da sam na Olimpijadi i jako mi se sviđa. Natjecala sam se u potezanju konopa, a naša se ekipa prije natjecanja pripremala u parku, kazala je Nina.Pripremalo se i u Podcentru Drenova i to, kako je otkrila Ela Šarić, pripreme su bile ozbiljne.

– Već sam bila na Olimpijadi, ali kao gledatelj, jer je moj brat sudjelovao. Sad sam prvi put natjecatelj i više mi se sviđa biti natjecatelj nego gledatelj. Kad bih mogla opet bih sudjelovala. Mi smo se pripremali za potezanje konopa, otkrila je Ela.I njena vrtićka kolegica Ena Drezga složila se da je Olimpijada »baš fora« te da bi vrlo rado opet sudjelovala, a jednako zabavno kao na travnjaku bilo je i na tribinama koje su popunili pratitelji natjecatelja. Ovogodišnja Olimpijada vrtića održala se uz financijsku pomoć sponzora i donatora: Udruge nogometnih sudaca, Udruge atletskih sudaca, Udruge UMKI te Grada Rijeke.