Superliga

Uvjerljive domaće pobjede odbojkaša i odbojkašica Rijeke

P. N.

Blok riiječkih odbojkašica, Lee Boban i Anje Žarković, dobro je funkcionirao/S. JEŽINA

RIJEKA Utakmica 1. kola Superlige odbojkaša Rijeka – Sisak 3:0 (25:16, 25:22, 25:18). Dvorana mladosti. Gledatelja 100. Sutkinja: Maja Kramars-Šumlje, Luka Humski (oboje Zagreb).

RIJEKA: F. Blažević, Stanić, Ličina, Lešić, Jurišić, Osojnak, Krmpotić, Lasić, Banko, Janjanin, Bogdanović, Smiljanić, Jurčević.

SISAK: M. Blažević, Senčar, Velić, Vakufac, Basta, Alić, Tepavac, Vaško, Wolf, Alihodžić, Išek, Orešković.

Odbojka je započela s kišom, pod mračnim kvarnerskim oblacima i svijetlim krovom Dvorane mladosti odbojkaši »Rijeke« su na pravi način zakoračili u prvenstvo sigurnom i uvjerljivom pobjedom sa gostima iz »Siska«. Za ubojite šutere domaćina Davora Bogdanovića i Luku Osojnaka sisačka je utvrda bila kula od papira, probijali su je uspješno i kontinuirano sva tri seta igre, koja su ukupno trajala nešto više do sat vremena koliko je domaćinima trebalo da bez većih problema opravdaju ulogu favorita. Sisački napad pritom nije previše brinuo kapetana Danijela Jurišića i njegove prijatelje, koji bi zbili redove u bloku kada je trebalo da bi svi na koncu zaplesali pobjedničko kolo pozdravljeni pljeskom od najvjernijih navijača. Pritom domaćini nisu morali napregnuti sve snage za startne bodove, odigrali su koliko treba sa suparnikom kojem nisu dozvolili osvajanje ukupno niti 60 bodova. Suparnički pokušaj otpora u sva tri seta je bio plamen koji bi se gasio kako je nadmetanje odmicalo i krajem seta bi redovito bio ugašen što domaćom što gostujućom zaslugom. (I. D.)

DRENOVA – DINAMO 0:3

RIJEKA Utakmica 1. kola Prve lige odbojkašica: Drenova – Dinamo 0:3 (25:12, 25:12, 25:16). Dvorana Dinko Lukarić. Suci: Bingula i Raca. Delegat: Maksimovski

DRENOVA: Petrović, Šahinović, Barać, Kalinić, Lukašić, MAtijević, Lukežić, S. Bušljeta, N. Bušljeta, Medved, Siam

DINAMO: Grgić, Drakula, Gregorić, Pavlaković, Tišmani, Kezerić, Fatorić, Babić, Crvenković, Marić, Sunara, Petrović, Pekvarić

OSIJEK – KOSTRENA 0:3

OSIJEK Utakmica 1. kola Prve lige odbojkašica: Osijek – Kostrena 3:0 (25:7, 25:11, 25:9). Gradska dvorana. Suci: Pavičić i Jurković (Sisak).

OSIJEK: Dugandžić, Đurić, Lovaić, Nikolić, Štembuk, Krivić, Nekić, Štimac, Gabrić, Žulj, Jukić.

KOSTRENA: Hodak, Braut, Nikolić, Mišković, Murgić, Rajković, Fundak, Malec, Grujić, Zatezalo, Miculinić.

RIJEKA – BRDA 3:0

RIJEKA Utakmica 1. kola Superlige za odbojkašice: Rijeka – Brda 3:0 (25:19, 25:16, 25:14). Dvorana mladosti. Gledatelja: 150. Suci: Humski i Kramar-Šandl (obje Zagreb). Delegat: Dravko Stipaničev (Rijeka).

RIJEKA: Cvitković, A. Popić 1, Barać 4, Fabulić, Tomić 16, Vrban, Boban 13, T. Popić, Francetić, Žarković 9, Mioč 3, Koraca, Cvijić.

BRDA: Gutović, Katlanarić, Colarić 10, S. Garac, Dešković 1, Renko-Ilić 1, Vukasović 9, Maretić 5, K. Garac, Bogdanović 1, Klarić, Zekanović.

Napad poeni: Rijeka 32, Brda 21. Servis poeni: Rijeka 10, Brda 4, Blok poeni: Rijeka 4, Brda 2. Servis pogreške: Rijeka 9, Brda 8.

Odbojkašice Rijeke uvjerljivom su pobjedom nad Splićankama startale u ovogodišnjoj Superligi, ekipa Igora Lovrinova za sat i devet minuta slomila je otpor gošći koje su tek nešto više problema domaćem sastavu stvarale u uvodnoj dionici igre. Riječanke su slavile nošene odličnim servisima Natalije Tomić i Lee Boban koje su osvajale s početnog udarca poene u serijama, a u napadu bile vrlo efikasne. Napadački ih je dobro popratila i Anja Žarković, prinova iz Drenove… (D. F.)