Superliga odbojkaša

Riječanima derbi za drugo mjesto, Mladost razbijena na Trsatu

Davor Bogdanović (Rijeka)/Foto Arhiva NL

RIJEKA Utakmica 6. kola Superlige odbojkaša: Rijeka – Mladost RK 3:1 (25:19, 25:20, 19:25, 25:19 ). Dvorana mladosti. Gledatelja: 100. Suci: Tomislav Adamek i Miroslav Milinović.

RIJEKA: Pavlović, Ličina, Lešić, Krmpotić, Banko, Janjin, Sušanj, Jurčević (L), Jurišić, Lasić, Bogdanović, Smiljanić (L), Osojnak.

MLADOST RK: Višić, Rupert, Kulušić, Glaurdić, Mevlan, Matoković, Perić, Šuker, Cikojević, Pervan (L), Palić (L).

Sat i pol dobre odbojke vidjelo je stotinjak gledatelja u Dvorani mladosti i u konačnici pobjedu odbojkaša Rijeke koji su ovim trijumfom potvrdili da bi mogli predstavljati najvećeg konkurenta zagrebačkoj Mladosti u utrci za naslovom prvaka. Riječane su neočekivano ispadanje u četvrtfinalu Kupa, pa i neke neuvjerljive prvenstvene partije, očito trgnule do te mjere da su Liverićevi igrači odveli derbi u jednosmjernu ulicu i odigrali vjerojatno najbolju partiju ove sezone. Kaštelani su došli do zraka tek u trećoj dionici, sve ostalo bilo je u znaku razigrane riječke momčadi koja je burno proslavila posebno vrijednu pobjedu.

Riječani su prva dva seta odigrali u jednom dahu. Baš sve je štimalo u njihovoj igri od prijema i obrane pa do napada. Raspoloženi dvojac Bogdanović – Osojnak pronalazio je rupe u gostujućem bloku, ostatak ekipe pošteno “ožuljao” koljena i dao svoj doprinos vodstvu od 2:0. Mali pad domaćih Kaštelani su iskoristili u trećem setu iako su Riječani i u toj dionici bili u rezultatskom priključku. Domaći su odmah na početku četvrtog seta dali do znanja da nemaju namjere igrati pet setova. Liderski, u skladu sa svojom položajem na ljestvici su odradili taj dio utakmice. Vodstvo je postepeno raslo, a kada god bi se gosti približili na dva, tri poena zaostatka netko bi iskočio i vratio ih u osjetniji minus. Malo Bogdanović, malo Osojnak, malo Jurišić ili Lašić koji je s dva poena zaredom svoju momčad odveo na 19:12. Na kraju je svojim servisima priču zaključio Davor Bogdanović, ponovo prvo ime Riječana, iako doista ovoga puta nije bilo slabih karika u Liverićevoj ekipi. Šteta jedino što nije bilo više gledatelja. Ako ništa onda zbog one iskrene emocije i radosti koji su igrači Rijeke iskazivali kod svakog poena.

Ostali rezultati 6. kola: Rovinj – Split 0:3, Mursa – Sisak 3:1, Centrometal – Mladost 0:3. Poredak: Rijeka 16, Mladost 15, Mladost RK 11, Mursa 10, Split 8, Centrometal 6, SIsak 3, Rovinj bez bodova.

KOSTRENA – SPLIT 1:3

KOSTRENA Utakmica 6. kola Prve lige odbojkašica: Kostrena – Split 1:3 (25:23, 19:25, 10:25, 19:25). SD Kostrena. Gledatelja: 50. Suci: Mario Babić i Luka Humski.

KOSTRENA: Hodak (L), Braut, Murgić, Bucich, Nikolić, Mišković, Dželalija (L), Rajković, Grujić, Malec, Fundek, Miculinić, Ferk.

SPLIT: Miljak, Vrselja, M. Bečić, Glavinović, Sobin (L), L. Bečić, Vrtičević, Šalinović, Čubelić, Tudor, Babić.

Odbojkašice Kostrene ipak nisu uspjele povezati dvije pobjede zaredom, oploditi bodove s Kozale iz susjedskog derbija i s onima protiv Splićanki. Kostrenjanke su u prvoj dionici uspjele nadoknaditi konstantni zaostatak i dobiti prvi set. U idućim setovima su također uglavnom zaostajale za svojim gošćama, ali za razliku od prve dionice, nisu uspjele borbenošću doći do preokreta.

Ostali nedjeljni rezultati 6. kola: Osijek – Dinamo 3:0. Poredak: Osijek 17, Zadar 14, Nova Gradiška 12, Dinamo 11, Split 11, Kostrena 6, Azena 1, Drenova bez bodova.

RIJEKA – MARINA KAŠTELA 3:0

RIJEKA Utakmica 6. kola Superlige odbojkašica: Rijeka – Marina Kaštela 3:0 (25:13, 25:18, 25:11). Dvorana mladosti. Gledatelja: 100. Suci: Miroslav Milinović i Tomislav Adamek.

RIJEKA: Cvitković 1, A. Popić 14, Barać 2, Tomić 10, Vrban 3, Cvijić (L), Fabulić (L), Boban 6, T. Popić, Francetić, Šćulac 7, Mioč 6, Koraca, Žarković.

MARINA KAŠTELA: Karadža (L), Botić 8, Subašić 1, Grizelj, Glavinić (L), Šolić, Dežulović 10, Rozić 2, Teklić, K. Zdilar, Jureta 7, J. Zdilar 2, Parčina.

Tek 56 minuta igre trebalo je odbojkašicama Rijeke da nastave svoj niz pobjeda i protiv posljednje ekipe u Superligi. Zapravo, Kaštelanke su na trsatski parket istrčale kao pretposljednji sastav lige, a onda je iz Poreča stigla pomalo iznenađujuća vijest. Domaće su svladale drugoplasirani Olimpik, pogurnule Kaštelanke na začelje i otvorile Riječankama priliku da se pobjedom vrate na drugo mjesto. Domaće igračice tu priliku nisu propustile, bez obzira na prividnu rezultatsku neizvjesnost u drugom setu, ipak su u konačnici rutinski odradile posao. Vjerojatno su se više oznojile i namučile na nekim treninzima nego u utakmici dvaju potpuno neravnopravnih suparnica.

Ostali rezultati 6. kola: Kaštela Cemex – Enna Vukovar 3:0, Mladost – Brda 3:0, Poreč – Olimpik 3:1. Poredak: Mladost 18, Rijeka 14, Olimpik 12, Kaštela Cemex 7, Enna Vukovar 6, Poreč 6, Brda 5, Marina Kaštela 4. (I. VO.)