Superliga odbojkaša

Riječani za sat vremena igre opravdali ulogu favorita u Rovinju

Marko Ličina i Luka Lasić (Rijeka)/Foto Arhiva NL

RIJEKA Utakmica 12. kola Superlige odbojkaša: Rovinj – Rijeka 0:3 (19:25, 19:25, 16:25). SD Gimnasium Rovinj. Suci: Toni Bingula i Igor Pihler.

ROVINJ: Lukić, Matić, Malusa, Kenjar, Janko, Poropat, Sponza (L), Šetić, Fatorić, Rovis, Hrelja.

RIJEKA: Stanić, Lešić, Lasić, Banko, Smiljanić (L), Jurčević (L), Pavlović, Bogdanović, Ličina, Osojnak, Jurišić, Krmpotić.

Za 61 minutu čiste igre odbojkaši Rijeke opravdali su ulogu favorita na rovinjskom parketu i svladali fenjeraša. Riječani su imali problema tek u prvom setu, ali ne s domaćinima već – svojim pristupom. Rovinjani su poveli 12:4, a trener Velimir Liverić pozvao minutu odmora.

– Dečki su mislili da se nekoga može dobiti s pola gasa… Jezikova juha je učinila svoje! – kazao je trener Velimir Liverić.

Njegovi igrači su trgnuli, domaća prednost se počela topiti, a onda se vrlo brzo i istopila. Drugi i treći set nisu donijeli ni približno takvu neizvjesnost. Riječani su na oproštaju od godine i svojega kapetana Danijela Jurišića upisali tri željena boda za miran kratkotrajan odmor tijekom blagdana.Okupljanje i početak priprema za drugi dio sezone je 4. siječnja.

Ostali rezultati 12. kola: Centrometal – Mladost RK 0:3, Mursa – Mladost (sub 14), Split – Sisak (sub 16). Poredak: Rijeka 31, Mladost 30, Mladost RK 26, Mursa 18, Centrometal 13, Split 11, Sisak 3, Rovinj 3 boda.