Superliga odbojkaša

Riječani za 70 minuta prošli kroz Gradski vrt i odnijeli puni plijen

Ivan Volarić

Danijel Jurišić (Rijeka)/Foto Arhiva NL

OSIJEK Utakmica 10. kola Superlige odbojkaša: Mursa – Rijeka 0:3 (22:25, 20:25, 17:25). Dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 100. Suci: Horvat i Pišćak.

MURSA: Bešlić, Ilić, Kovačević (L), Gubić, Škugor, Teppert, Odobašić, Majer, K. Šućur, Brandić, Kraljević (L), Stanković, J. Šućur, Šimunić.

RIJEKA: Lešić, Krmpotić, Lasić, Banko, Janjanin, Jurčević (L), Ličina, Smiljanić (L), Jurišić, Bogdanović, Pavlović, Osojnak.

Sedamdeset minuta čiste igre trebalo je odbojkašima Rijeke da ostvare željeno u osječkom Gradskom vrtu i na svoj konto nabace sva tri boda. Riječani su otputovali u Osijek sa saznanjem da su se ove sezone morali pošteno namučiti da pred svojim navijačima na Trsatu da bi slomili otpor odbojkaša Murse (3:2). Oprezan pristup očito je ovoga puta učinio svoje. To ne naravno znači da je bilo jednostavno. Upravo suprotno! Riječani su morali u sva tri seta biti na visokoj razini da bi u konačnici stigli do pobjede i produžetka svojega pobjedničkog niza nakon jedinog prvenstvenog poraza ove sezone kod Mladosti u Zagrebu.

– Vrlo važna pobjeda za nas u pravom trenutku. Mursa definitivno pripada vodećoj četvorci i ovi bodovi su nam bitni zbog kasnijeg formiranja mini lige u doigravanju. Puno toga smo si olakšali, mogli smo si dozvoliti i jedan izgubljeni set, ali na kraju je sve ispalo savršeno. Dobro smo ih pritisnuli servisom, bili smo dobri i na prijemu, razigrani, angažirani i pokazali da smo ipak jača ekipa od njih – rekao je Danijel Jurišić, kapetan riječkih odbojkaša nakon susreta.

Ostali rezultati 10. kola: Split – Mladost RK ned. 16, Sisak – Mladost odgođeno. Poredak: Mladost 27, Rijeka 27, Mladost RK 20, Mursa 18, Split 11, Centrometal 10, Sisak 3, Rovinj bez bodova.