Odbojkaški vikend

Riječani osvojili tri boda u Nedelišću, a Riječanke u Poreča

P. N.

Marko Ličina i Luka Lasić u riječkoj bloku/D. ŠKOMRLJ

NEDELIŠĆE Utakmica 4. kola Superlige odbojkaša: Centrometal – Rijeka 1:3 (25:22, 24:26, 22:25, 26:28). Dvorana Aton. Gledatelja: 100. Suci: Bingula i Raca.

CENTROMETAL: Pleh, Marciuš, V. David (L), Palinkaš, Kovačić, Novak, Zelenika, M. David, Posavec, Ivančić, Vuk (L), Vincek, Čičković, Juras.

RIJEKA: Pavlović, Ličina, Jurišić, Osojnak, Smiljanić (L), Bogdanović, Krmpotić, Lasić, Banko, Janjanin, Jurčević (L), Colnar.

Odbojkaši Rijeke ostvarili su u Nedelišću i četvrtu pobjedu na otvaranju nove sezone. Ovoga puta utakmica nije otišla u pet setova kao što je to u posljednje vrijeme slučaj s izabranicima trenera Velimira Liverića. A mogla je!

Riječani su u četvrtom setu prokockali dvije set lopte, pa spasili jednu domaću priliku da uvedu utakmicu u pet seti, a onda su gosti iskoristili svoju treću set loptu i zaključili priču nakon sat i 44 minute igre. Riječani nisu dobro otvorili susret. Nakon prvog izgubljenog seta u drugom su također bili na rubu, domaći su imali dvije set lopte, no Riječani su ipak smogli snage preokrenuti rezultat i krenuti prema unaprijed upisanoj pobjedi.

– Opet je bilo oscilacija u našoj igri. U prvom setu smo pali pod utjecaj publike i galame. Čim smo se skockali došli smo do naše igre i kontrole utakmice. U drugom setu je to izgledalo puno bolje, a posebno u trećem i većem dijelu četvrtoga seta. Osvojili smo tri boda i to je najbitnije – kazao je trener Velimir Liverić čija ekipa će susret 5. kola protiv Rovinja na parketu Dvorane mladosti umjesto u subotu odraditi ove srijede. Razlog? Na Trsatu svadbena zvona zvone!

Ostali susreti 4. kola: Rovinj – Sisak 1:3, Split – Mladost (ned. 19), Mursa – Mladost RK 0:3. Poredak: Rijeka 10, Mladost RK 8, Mursa 7, Mladost 6, Centrometal 6, Sisak 3, Split 2, Rovinj bez bodova.

POREČ – RIJEKA 1:3

POREČ Utakmica 4. kola Superlige odbojkašica: Poreč – Rijeka 1:3 (14:25, 25:22, 13:25, 21:25). SRC Veli Jože. Gledatelja: 100. Suci: Poropat i Markulin.

POREČ: Todorović, Miletić, Burilo, Levak, Pauletić, Brajković, Vranjanin, Duka, Mažar (L), Ipša, Scoria (L), Aničić.

RIJEKA: Cvitković, Tomić, T. Popić, A. Popić, Fabulić (L), Mioč, Žarković, Barać, Vrban, Milosavljević, Boban, Francetić, Koraca, Cvijić (L).

Za nešto manje od sat i pol vremena igre odbojkašice Rijeke svladale su Porečanke i vratile se pobjedama nakon poraza u derbiju od Mladosti s početka tjedna. Nije baš sve išlo tako glatko kao što se možda očekivalo s obzirom na to da su posljednje Porečanke do susreta s Riječankama osvojile tek jedan set u tri kola, no u konačnici pobjeda nije izostala što je u ovom trenutku najbitnije za igračice trenera Igora Lovrinova.

Rezultati ostalih susreta 4. kola: Kaštela Cemex – Brda 2:3, Enna Vukovar – Olimpik 0:3, Mladost – Marina Kaštela 3:0. Poredak:  Mladost 12, Olimpik 12, Rijeka 8, Enna Vukovar 6, Marina Kaštela 4, Kaštela Cemex 3, Brda 2, Poreč bez bodova.

KOSTRENA – DINAMO 0:3

KOSTRENA Utakmica 4. kola Prve lige odbojkašica: Kostrena – Dinamo 0:3 (11:25, 21:25, 18:25). SD Kostrena. Gledatelja: 50. Suci: Kranjc i Grgas.

KOSTRENA: Hodak (L), Braut, Nikolić, Dželalija (L), Mišković, Bucich, Murgić, Rajković, Malec, Fundek, Zatezalo, Grujić.

DINAMO: Grgić (L), Drakula (L), Gregorić, Pavlavkoić, Pišmaht, Keredić, Fatorić, Babić, Makovac, Sunara, Petrović, Erlić, Pekvarić.

Odbojkašice Kostrene doživjele su jedan od onih poraza nakon kojih ne ostaje gorak okus u ustima, možda tek žal da se nije uzeo barem jedan set. Velika prilika propuštena je u drugoj dionici.

NOVA GRADIŠKA – DRENOVA 3:0

NOVA GRADIŠKA Utakmica 4. kola Prve lige odbojkašica: Nova Gradiška – Drenova 3:0 (25:19, 25:15, 25:22). Dvorana Elektrotehničke škole. Gledatelja: 100. Suci: Bardić i Mijić.

NOVA GRADIŠKA: L. Engerini, Engerini, B. Papac, Zrin, Miriam, Čeliković, Matanović, Pavić (L), Kovač, I. Papac, Dautović.

DRENOVA: Kalinić, Matijević, N. Bušljeta, Stankovsky, Medved (L), Vunderlih, Ivić, Barać, S. Bušljeta (L), Petrović, Šahinović, Lukašić.

– Zadovoljan sam! Osjeća se pomak u ekipi, rastemo iz utakmice u utakmicu. Cure se bore i silno trude. Blizu smo prvih osvojenih setova, ali i bodova – rekao je nakon utakmice Ilija Matić, trener odbojkašica Drenove koje iduće subote u lokalnom derbiju na Kozali dočekuju – Kostrenu.

Ostali susreti 4. kola: Split – Azena (ned. 16.30), Osijek – Zadar (ned. 17). Poredak: Dinamo 10, Nova Gradiška 10, Osijek 8, Zadar 8, Split 3, Kostrena 3, Azena i Drenova bez bodova.