Slavlje u Beogradu

Odbojkašice Srbije prvakinje Europe

Time su srpske odbojakšice ostvarile identičan uspjeh kao i njihove muške kolege koji su prije dva tjedna u Beču postali europski prvaci.

Odbojkašice Srbije osvojile su naslov europskih prvakinja nakon što su u finalu u Beogradu svladale Njemačku sa 3-2 (16-25, 25-20, 19-25, 25-20, 15-9).

Brončanu medalju osvojile su Turkinje koje su u susretu za treće mjesto svladale Talijanke sa 3-2 (25-21, 15-25, 25-27, 25-19, 15-10).

Talijanke su na ovo prvenstvo došle kao braniteljice naslova, a s njega odlaze bez medalje, što im se dogodilo po prvi put nakon 2003. godine.