Petnaesti trofej

Ivan Dodig u paru s Filipom Polašekom došao do naslova u Pekingu

Filip Polašek i Ivan Dodig/Foto REUTERS

Za Dodiga i Polašeka je ovo bilo treće zajedničko finale i drugi trijumf

PEKING Hrvatski Davis Cup reprezentativac Ivan Dodig i slovački tenisač Filip Polašek osvojili su naslov pobjednika na ATP turniru serije 500 u Pekingu, gdje su u nedjeljnom finalu svladali 2. nositelje, Poljaka Lukasza Kubota i Brazilca Marcela Mela sa 6-3, 7-6 (4).

Za Dodiga i Polašeka je ovo bilo treće zajedničko finale i drugi trijumf, nakon što su do prvog trofeja stigli na turniru Masters 1000 serije u Cincinnatiju. Dodig je u svom 30. finalu osvojio ukupno 15. pobjednički trofej u parovima, dok je Polašeku ovo bio 14. trijumf u 29. finalu.

Pobjednicima je pripalo 228.110 američkih dolara i 500 bodova, dok su poraženi osvojili 300 bodova i 111.660 dolara.

S novih 500 bodova Ivan Dodig i Filip Polašek su se popeli na 9. mjesto u utrci za London, na ljestvici najboljih parova u 2019. godini, od kojih će osam najboljih kombinacija nastupiti na završnom turniru u londonskoj O2 Areni. Dodig i Polašek imaju 2460 bodova, 200 manje od trenutačno osmoplasiranog američko-britanskog para Ram – Salisbury.

Nikola Mektić i Franko Škugor su na toj ljestvici na 13. mjestu sa 2020 bodova i još uvijek imaju dobre izglede za plasman na završni turnir.