Ništa od četvrtfinala

Donna Vekić poražena u osmini finala Linza od Francuskinje Kristine Mladenović

Donna Vekić/Foto REUTERS

LINZ Hrvatska tenisačica Donna Vekić poražena je u dvoboju osmine finala WTA turnira u austrijskome Linzu od Francuskinje Kristine Mladenović (WTA 46.) s 6-3, 1-6, 2-6 za sat i 52 minute igre.

Vekić (WTA 21.) je dobila prvi set, ali je potom u preostala dva seta uzela samo tri gema.

U prvom setu nijedna tenisačica nije uspjela osvojiti gem na svoj servis do sedme igre, kada je to učinila Vekić za 4-3, a Osječanka je s još sva osvojena gema dobila prvi set s 6-3. U drugom setu posve drugačija slika – Mladenović, koja je u prvom setu izgubiila sve svoje servise, čvrsto drži svoj početni udarac, te dvaput oduzima servis Vekić, pa je odluka pala u trećem setu.

U odlučujućem setu Mladenović je kod 2-2 napravila novi »break«, a kada je oduzela servis Vekić kod 2-4 bio je to i kraj nadanja za Osječanku.

Bio je ovo peti međusobni meč Vekić i Mladenović, te treća pobjeda Francuskinje.