Premijer liga rukometaša

Pobjedničko kolo Zamećana

SEDAM POGODAKA – Filip Glavaš/ Foto Silvano JEŽINA

Zamet – Dubrava  28:27 (18:16).  Dubrava« je imala  napad za remi, ali  domaći su  sačuvali dragocjenu prednost u infarktnoj završnici

RIJEKA  Utakmica 22. kola Premijer lige rukometaša Zamet –  Dubrava 28:27 (18:16). Dvorana na Zametu. Gledatelja 900. Suci:  Gubica (Petrijevci), Milošević (Osijek).

ZAMET: Đurica, Hrvatin 6, Martinović, Uzelac, Lončarić 1, Stipčić, Stojanović 2, Glavaš 7 (1), Kovačević 6, Golik 1, Jelušić 4, Slavić, Valković 1, Grozdek, Majić.

DUBRAVA: Totić, Kelemen 1, Babić 1, Vida, Volar, Čurić 1, Maričić, Hančić, Jotić 6, Butorac 3, Samardžić 2, Mihaljević 1, Vinković 6 (3), Buneta 5, Grahovac, Kljajić 1.

Isključenja: Zamet 6, Dubrava 4 minute. Sedmerci: Zamet 1 (1), Dubrava 6 (3).

Rukometaši »Zameta« su stigli na prag Lige za prvaka, poslije »Poreča« dobili su i drugi domaći derbi, matiravši »Dubravu« 28:27. U lijepom dekoru, pred dobro popunjenim tribinama i u ugodnoj atmosferi, uz svirku glazbe s Marinića momčad trenera Valtera Matoševića i Marina Miškovića  uspjela se odvojiti u drugom poluvremenu, kada je zaigrala puno bolje u obrani na čelu s vratarom Marinom Đuricom, autorom deset obrana.

Rezultati 22. kola:  Medveščak – Spačva 23:27, Karlovac – Poreč 21:29, Varaždin – Buzet 34:24,  Đakovo – Moslavina 34:28,  Umag –  Ivanić 31:19,  Gorica – Ribola Kaštela 32:27.Poredak: Varaždin 35,  Zamet i Umag 32, Dubrava 31, Poreč 27…

Iskusni kapetan Milan Uzelac, Mateo Hrvatin te njihovi mlađi suigrači su sačuvali dragocjenu prednost u infarktnoj završnici, pa su nakon posljednjeg zvuka sirene zaplesali pobjedničko kolo, a publika ih je nagradila zasluženim pljeskom. Bez obzira na nedaće proteklog tjedna, kada je sastav bio desetkovan bolestima i ozljedama, momčad je reagirala na pravi način.

U nervoznom otvorenju derbija Butorac je promašio sedmerac za goste, ali su se oni ipak u 5. minuti golom bivšeg igrača »Kozale« Marina Bunete izborili za svoje prvo vodstvo 4:3, odgovorivši tako na čak tri uzastopna gola Luke Kovačevića. Zagrepčani su izazvali adekvatnu zametsku reakciju. Iz čvrste obrane su poletjela krila Mateo Hrvatin i Filip Glavaš, koji su domaćinima donijeli  prvo vodstvo od dva gola razlike, 6:4. Oba sastava su pritom relativno lako rješavala suparničke obrambene nepoznanice, zone »5-1« s »indijancima«, Mateom Hrvatinom kod domaćih i Antom Babićem kod gostiju. To naročito vrijedi za »vruću ljevicu« Luku Kovačevića, koji je u 13. minuti svojim već petim golom  donio  najveću razliku, 9:6.

Riječani su odlično reagirali s igračem manje kada su poentirali Petar Jelušić i Hrvatin, održavajući razliku. Momčadi su se sredinom nastavka kao po dogovoru povukle u zone »6-0«, a gosti su golom Lovre Jotića nakon dviju obrana Domagoja Grahovca prišli na 14:13. Iznimno produktivan napad je Zamećanma ipak omogućio odlazak na odmor s dva koraka razmaka.

BJELOVAR Susret 19. kola Prve lige rukometašica: Bjelovar – Zamet 27:29 (12:14). Dvorana srednje škole. Gledatelja: 100. Sutkinje: Jurenec i Vajdić (Koprivnica).BJELOVAR: Pokopac, Nikšić 1, Smiljčić 7 (1), Peti 2, Tolić, Galetić, Pongrac 7 (3), Gavrić 1, Mikulić 4, Hruby, Gašparović 3, Turković 2,  Sanader.ZAMET: Strukar, Paurević 1, Plahinek 3, Toto, Miočinović 2, Tabar 3, Milosavljević 5, Bunić 1, Jelenović, Bukvić 4 (2), Mičijević 4, Gugić 6, Šegota.Sedmerci: Bjelovar 4 (6), Zamet 2 (2). Isključenja: Bjelovar 2 minute, Zamet 12 minuta.Zamećanke su bile u vodstvu tijekom cijele utakmice, no uporne igračice »Bjelovara« stalno su im bile za »petama«. U nekoliko navrata stizale su na gol zaostatka, ali Riječanke su svaki put pronašle odgovor na ta iskušenja. Bjelovarčanke su u 59. minuti zahvaljujući pogotku svoje najbolje igračice Kristine Smiljčić došle na 27:28. Uzvratila je Anamarija Gugić svojim šestim pogotkom iz isto toliko pokušaja za konačnu pobjedu djevojaka Adrijane Prosenjak. Rezultati 19. kola: Podravka Vegeta – Trešnjevka 26:20, Đakovo – Umag 21:27, Sesvete – Koka 32:22, Zrinski – Koka 25:24. Poredak:  Podravka 36, Zamet 31, Lokomotiva 30, Sesvete 28…

Umjesto »vuka« Dina Slavića, Zamećani su nastavak počeli s »lijom« Marinom Đuricom. Nakon njegove četiri obrane  Jelušić je povisio na 20:16 u 36. minuti. Poslije već šeste obrane Đurice  Bojan Lončarić i Filip Glavaš su ostvarili šest golova razlike, 24:18 u 43. minuti te je gostujući strateg Hrvoje Horvat morao pozvati »time out«.

Domaća »jedinica« »Đuro«  u 46. je minuti obranio sedmerac Vinkoviću,  a u 51. minuti klasičnu kontru »jedan  na nula«, izazvavši pljesak s tribina. Domaćini su, međutim, ostajali bez rješenja u napadu pa su Butorac i Samardžić u 56. minuti na drugoj strani smanjili na 26:24. U 58. minuti je Butorac dodatno povećao napetost golom za 27:26. Raul Valković je, međutim, odmah poentirao, ali mu je u posljednjoj minuti odgovorio Buneta za 28:27. Potom je domaćem kapetanu Milanu Uzelcu dosuđeno probijanje, »Dubrava« je imala  napad za remi, ali nije uspjela u svom posljednjem sinoćnjem naumu i domaćini su mogli slaviti.