Prva liga rukometašica

Murvica ostvarila povijesnu pobjedu na prvoligaškoj promociji

Antonela Kalčić bila je najefikasnija u redovima Murvice/R. BRMALJ

Crikveničke rukometaši nakon prvoligaške promocije uspješno su probile led i osvojile svoja prva dva boda u elitnom razredu. Dogodilo se to u pravoj sportskoj drami protiv Splićanki

CRIKVENICA Utakmica 1. kola Prve lige rukometašica: Murvica – Split 2010 23:22 (15:10). Gradska dvorana u Crikvenici. Gledatelja: 450. Suci: Grubor (Poreč) i Žepčan (Umag).

MURVICA: Antić, Ljubanović, Skorić 5, Paurević 3, Kalčić 7 (2), Filipović 1, M. Lekaj 3, Mandekić, D. Lekaj 2, Debelić 2, Mar. Pešut, Mat. Pešut, Talan, Car, Matijašić, Krešić.

SPLIT 2010: Marić-Banje 3, Plazibat, Buljan 2, Kalajžić, Rubić 3, Budić, Stilinović, Sablić 1, Radošević 6 (4), Ivičević 2, Kapitanović, Škarić 2, Ercegović 3, Surjan.Isključenja: Murvica 4, Split 2010 14 minuta. Sedmerci: Murvica 2 (4), Split 2010 4 (4).

I to se dogodilo, rukometašice »Murvice«, koje lijepim rukopisom pišu povijest ženskog sporta u svom gradu, nakon prvoligaške promocije uspješno su probile led i osvojile svoja prva dva boda u elitnom razredu. Dogodilo se to u pravoj sportskoj drami, koja se po njih sretno rasplela. Kada su nastupili odlučujući trenuci Kirice su itekako znale povući prave poteze vrijedne pobjede nad »Splitom 2010« 23:22.

Nepune dvije i pol minute prije kraja Radošević je donijela prednost Dalmatinkama iz sedmerca 22:21, ali je onda stigao dvostruki domaći odgovor. Najprije je nepune dvije minute prije kraja Antonela Kalčić iz sedmerca, svojim sedmim golom izjednačila za igračice trenera Mladena Prskala (četvrto, posljednje izjednačenje na utakmici), nakon čega je u pretposljednjoj minuti domaća vratarka Sara Mandekić osmom obranom dala suigračicama priliku za pobjedu.

Na kraju je neposredno prije posljkednjeg zvuka sirene matni potez povukla kapetanica »Murvice« Petra Filipović, uspješno je nadmudrila splitsku zonu i svojim prvim, ali odlučijićim golom za 23:22 upalila fitilj domaćeg slavlja. Igračice, trener Prskalo, njegov pomoćnik Marko Troskot i »tehniko« Ramiz Džekić su se našli u klupku slavlja, feštalo se prve prvoligaške bodove u povijesti crikveničkog rukometa.

U Crikvenici je viđena utakmica s različitim licima, s prvim poluvremenom u kojem je »Murvica« totalno nadigrala »Split 2010« odličnom obranom »5-1« i izuzetno produktivnim napadom za što je i nagrađena skorom 15:10, iako nije iskoristila oba sedmerca u tom dijelu. Domaće su dostigle zenit početkom nastavka kada im je Ana Debelić donijela najveći kapital, vodstvo 16:10, ali do kraja je bilo itekako mnogo minuta.

Dalmatinska zona »6-0« je postajala sve čvršća, što se osjetilo i na kretanju rezultata. Domaći napad je sve češće ostajao bez teksta, a na drugoj strani onaj splitski je ostvario dvije serije 3:0, od kojih ona posljednja u 56. minuti prvi puta dovela Splićanke u vodstvo, bilo je 20:21. Kada je, međutim, bilo najvažnije igračice »Murvice« su izvukle posljednji atom snage kako ne bi dozvolile da bodovi otputuju za Dalmaciju. U dva navrata su stizale minimalnu gostujuću prednost i na kraju jurnule u pobjedu.

SESVETE Utakmica 1. kola Prve lige rukometašica: Sesvete – Zamet 31:24 (14:11). Dvorana Gimnazije Sesvete. Gledatelja: 100. Suci: Bosak i Herceg (obojica Varaždin).

SESVETE AGROPROTEINKA: Bešen, Glibanski 1, Dičak 7, Čalušić 10, Razić, Bikić, Vlajsović, Lovrenčević, Lukić 8, Anđelić 1, Pratljačić, Bošnjak, Lisjak 1, Žderić 1, Peraica 2.

ZAMET: Hren, Troskot 1, Mršić, Perčić, Bahtiri 1, Martinović 1, Jerčinović 9, Mikolić 6, Brkljača, Jelenović, Toskić, Stanić 1, Sabalić, Visković 3, Đuzel, Bukvić 2.