Niže rukometne lige

Kirci nadigrali Split, a Kozala svladala Kaštelane

CRIKVENICA Utakmica 4. kola Prve lige rukometaša – jug: Mornar Crikvenica – Split 35:29 (18:14). Gradska sportska dvorana. Gledatelja 180. Suci: Čambala(Križ), Šimić (Sesvete).

MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Oroši 3, T. Daskijević 5, Matejčić, Čupić 4, Huljina 3, Melon 4, Medvedec 3, Zarev 10, F. Daskijević, Stanić 3, Stupar, Dokoza, Car.

SPLIT: Meštrović, Tolić 2, Perkušić 3, Perak, Medić 9, Grubišić, Antičević, Žeravica 4, Škarica 1, Volarević 3, Poparić 4, Bradarić-Šljujo 3.

U ogledu bivših elitnih ligaša rukometaši »Mornara Crikvenice« su potopili »Split«, osvojivši prve bodove po povratku u ovaj rang natjecanja. Kirci su se u prvom poluvremenu rastrčali i nadavali golova, brzim napadima su do poluvremena imali vodstvo 18:14. Vodstvo se polako topilo, »Split« se primakao na samo 25:24, a onda je vratar Liridon Zena (ukupno 13 obrana) u pravi čas obranio nekoliko teških udaraca, bio je poticaj napadu, Antonio Stanić i Tony Zarev su zaredali golovima što je odlučilo utakmicu u korist momčadi trenera Valtera Matoševića.

KOZALA – RIBOLA KAŠTELA 29:28

RIJEKA Utakmica 4. kola Prve lige rukometaša – jug: Kozala – R. Kaštela 29:28 (17:15). Dvorana D. Lukarić. Gledatelja 150. Suci: Knežević, Tunuković (Vrpolje).

KOZALA: Ćaćan, Nikpalj, Braut 4, Hadžić, Zdunić 1, F. Ljevar 7, Štucin, Voloder 1, Maljavac, Čunko, L. Ljevar 9, Milih 1, Islamović 6, Vrban, Pešić, Loparac.

RIBOLA KAŠTELA: Popur, Ilić 3, Milas 6, Pavlov, Ivanda, Klokar 2, Javorčić, Papić 3, Bujas 1, Milinović, Kovačević 1, Fistonić 10, Šegrt, Tukić, Vujičević 2, Mikas.

Rukometaši »Kozale« imali su priliku zapjevati i nakon susreta s Kaštelanima, jednom od najjačih ekipa prvoligaškog juga. Momčad trenera Darka Dunata je s »Ribolom Kaštelom« nastavila bogatu jesensku berbu.

Kozalčani su se ovim uspjehom na svom parketu, trećim u četiri nastupa, kao dizalom popeli u gornji dom ljestvice, iako su već u prvih deset minuta igre zaostajali za četiri gola. Krenula je, međutim, njihova kanonada po dalmatinskoj mreži, tolika da su dobili poluvrijeme 17:15. Raspoloženi vratar Loparac, efikasni Leon Ljevar i ostali održavali su prednost do finiša, kada Riječani nisu iskoristili sedmerac. Gosti su dali dva pogotka, imali su napad za remi, ali je kozalska obrana sačuvala mrežu.

Ostali rezultati: Buzet – Karlovac 25:30, Solin – Dubrovnik 24:28, Hrvatski Dragovoljac – Biograd 29:23, Trogir – Metković Mehanika 23:24. Poredak: Dubrovnik 8, Metković Mehanika 7, Kozala 6, Karlovac 6, Trogir, Ribola Kaštela i Buzet 4, Hrvatski dragovoljac 4, Mornar Crikvenica i Biograd 2, Solin 1, Split bez bodova.

ZAMET II – ROVINJ 20:26

RIJEKA Utakmica 4. kola Druge lige rukometašica – zapad: Zamet II – Rovinj 20:26 (9:14). Centar Zamet. Gledatelja 50. Suci: Kasunić, Nikolovski (Karlovac).

ZAMET II: Jurišević, Pleša 3, Krivičić, Pleše 1, Šegota, Matijašić 1, Popović 1, Milošević, Posavac 2, Možetić, Krizmanić, Polić 4, Hodžić 3, Pifar 3, Blažić 1, Pešut 1.

ROVINJ: Glavaš 1, Bilić, Vidaković 3, Đuričić, Katavić 4, Radovan, Ferrara 5, Pretenar, Mihovilović 6, Šaina 1, Balentović 6.

Oslabljena mlada ekipa Zamećanki se ovog puta nije mogla suprostaviti gošćama iz Rovinja.

SENIA – IVANIĆ 17:39

SENJ Utakmica 4. kola Druge lige rukometašica – zapad: Senia – Ivanić 17:39 (11.20). Dvorana u Senju. Sutkinje: Vojić, Žuliček (Umag).

SENIA: Kazić 3, Zrlilić 1, Sučić, Škrgatić, Barbić, Crnjak, Posavec 3, Prpić, Zugan 1, Nekić 3, Bradanović 3, Samardžić 2, Cvjetičanin 1, Katalinić, Dorić, Kren.

IVANIĆ: Cupek, Barišić 12, G. Popović, Janjanin 1, Abramović 2, Bezić 7, Klobučar 4, Ljevar, Petković 1, Krajpo 2, Vidović 2, Hren, Tučkorić, Prlović 8.

Rezultat sve govori o odnosu snaga domaće »Senije« i »Ivanića«, donedavnih prvoligašica. Gošće su već do poluvremena dale 20 golova. U Senju očekuju da će »Senia« biti prava dok stignu utakmice s konkurentkinjama u doljnjem dijelu ljestvice.

Ostali rezultati: Sloga – Karlovac 28:28, Dugo Selo – Udarnik 33:21, Samobor – Zaprešić 24:28, Rudar – Lokomotiva II odgođeno. Poredak: Dugo Selo 8, Zaprešić 6, Karlovac 5, Zamet II i Ivanić 4, Sloga 3, Rudar, Samobor, Udarnik, Lokomotiva II i Rovinj 2, Senia bez bodova.