Niže rukometne lige

Favorizirani Karlovčani pali u Crikvenici, prva pobjeda rukometašica Senie

Prva pobjeda rukometašice Senie u prvenstvu je obilježena salvom od čak 15 golova mlade Ive Zrilić koj je prije tri tjedna tek napunila 14 godina!

CRIKVENICA Utakmica 6. kola Prve lige rukometaša – jug: Mornar Crikvenica – Karlovac 28:20 (16:11). Gradska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Cupek, Kožuhar (Garešnica).

MORNAR-CRIKVENICA: Zena, T. Daskijević 3, Matejčić 1, Čupić 4, Huljina 4, Melon 6, Medvedec 1, Zarev 1, F. Daskijević, Stanić 8, Car, Stupar, Dokoza.

KARLOVAC: Radočaj, Horvat 4, Šnajder 5, Rukavina 3, Šepac, Begić 1, Frketić, Čelić 4, Crnković, Mrljak, Sudarić 2, Domjančić, Janjanin 1, Glumac.

Liridon Zena, vratar »Mornara Crikvenice«, imao je svoju večer u kojoj je skupio čak 20 obrana i uz pomoć odlične obrane zaustavio je karlovačke favorite koji su gledali slavlje crikveničkih domaćina za uvjerljivu pobjedu, čak 28:20. Trener domaćina Valter Matošević je bio pobjednik u taktičkom nadmudrivanju u kojem su njegovi igrači dolazili u zonu šuta preblisku za Karlovčane, viđen je niz pogodaka sa šest, sedam metara. Tu su snažni Antonio Stanić i Tomislav Huljina bili nezaustavljivi. Odnos snaga najbolje ilustrira činjenica da je u nastavku u jednom času bilo čak 24:15 za Kirce. Veliki favoriti su mogli samo čestitati i pognutih glava napustiti teren.

BUZET – KOZALA 31:26

BUZET Utakmica 6. kola: Buzet – Kozala 31:26 (14:11). Dvorana u Buzetu. Gledatelja 200. Suci: Cepanec (Turčin), Dragočajac (Novska).

BUZET: Šverko, Klasanović 5, Jakac, Božić 3, Valković 9, Vučko 5, Černeka 3, Šegota, Jović, Bašić 3, Grbavčić, Lušić, Čivjak 3.

KOZALA: Ćaćan, Braut, Zdunić, F. Ljevar 3, Ribarić 3, Vrban 1, L. Ljevar 10, Štucin, Milih 3, islamović 5, Pešić, Schlagenhauf.

Iskusni Buzećani, za koje igraju tri nekadašnja vrsna premijerligaška imena »Zameta«, Damir Vučko, Dario Černeka i Raul Valković, uvjerljivo su nadmašili »Kozalu«. Riječka mladost trenera Darka Dunata, međutim, nije poklelkla samo tako, Leon Ljevar, golgeter susreta sa deset pogodaka i suigrači držali su još priključak do sredine drugog poluvremena kada su konačno nadmašeni u susjedskom derbiju. Do sredine prvog poluvremena je bilo 10:9, do odmora je »Buzet« vodio 14:11, a u nastavku i 18:12. Riječani su se trgnuli, u 45. minuti su bili na samo korak zaostatka, no tada su Vučko i suigrači reagirali, odmaknuli su se za četiri koraka i odjurili do uvjerljive pobjede.

Ostali rezultati: Trogir – Biograd 37:30, Metković Mehanika – Dubrovnik 18:18, Hrvatski dragovoljac – Ribola Kaštela 15:20, Solin – Split 26:27. Poredak: Dubrovnik 11, Metković Mehanika 10, Karlovac i Ribola Kaštela 8, Kozala, Trogir, Buzet i Hrvatski dragovoljac 6, Mornar Crikvenica i Biograd 4, Split 2, Solin 1 bod.

ZAMET II – SAMOBOR 18:26

RIJEKA Utakmica 6. kola Druge lige rukometašica – zapad: Zamet II – Samobor 18:26 (11:14). Dvorana na Zametu. Gledatelja 50. Suci Skenderović (Bregana), Trčak (Samobor).

ZAMET II: Babić 2, Krivičić, Pleše 6, Šegota, Bokulić, Milošević, Jugović, Posavec, Možetić, Krizmanić 5, Polić, Pleša 3, Hodžić 2, Blažić, Pešut.

SAMOBOR: Pilić 1, Kupres, Belanić 3, Radek 1, Prodanović 2, Vapnar 1, Petreković 9, Kozlovec 1, Haramina 2, Katanec, Kanceljak 4, Tomašković, Karasman, Božić 2, Matijaščić, Kovač.

Riječanke su uspjele držati priključak u prvom dijelu susreta, na minus dva do četiri gola, zahvaljujuci dobrim vanjskim šutevima i proigravanjima prema desnom krilu. U drugom dijelu gostujuće gostujučće golmanice su dale vjetar u leđa obrani i time otvorile prostor za par laganih kontri i nakon svega »Samobor« je pobijedio sa 26:18.

SENIA – LOKOMOTIVA II 28:27

SENJ Utakmica 6. kola Druge lige rukometašica – zapad: Senia – Lokomotiva 28:27 (14:15). Dvorana “Robert Barbić Beli”. Gledatelja 100. Suci Kasunić, Nikolovski (Karlovac).

SENIA: Kazić, Zrilić 15, Sučić, Škrgatić 3, Barbić, Crnjak, Posavec 1, Anđela Prpić, Nekić 6, Bradanović 2, Samardžić 1, Katalinić, Anika Prpić, Dorić, Kren.

LOKOMOTIVA II: Brkljačić, Antić 2,Fureš, Mostarlić, Runjić, Vujnović 4, Curić 1, Husnjak, Petra Krezo 3, Lucija Krezo 4, Sladić, Miholić 4, Janković-Miloš, Zrnić 9.

Prva pobjeda »Senie« u prvenstvu je obilježena salvom od čak 15 golova mlade Ive Zrilić koj je prije tri tjedna tek napunila 14 godina. Domaćima je uspio preokret za pobjedu nakon što su gošće vodile 9:5, te 15:14 na poluvremenu i 21:17 u nastavku. Zagrepčanke je tada pogodila domaća serija kao nalet senjske bure, niz od čak 10:1 za vodstvo 27:22 što je diglo publiku na noge, a domaće odvelo do uspjeha, na koncu je bilo 28:27.

Ostali rezultati 6. kola: Sloga – Zaprešić 23:29, Udarnik – Ivanić 26:38, Rudar – Rovinj 39:17, Dugo Selo – Karlovac 47:27. Poredak: Dugo Selo 12, Zaprešić 10, Karlovac 7, Zamet II 6, Ivanić 6, Samobor 6, Rudar 4, Sloga 3, Lokomotiva II 3, Rovinj 2, Senia 2, Udarnik 2.