ZOI 2018.

Zlato u skijaškim skokovima Norvežanki Lundby

Maren Lundby / Reuters

PJONGČANG Norvežanka Maren Lundby je u ponedjeljak na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu osvojila zlatnu medalju u skijaškim skokovima, dok je srebro pripalo Njemici Karen Althaus, a bronca Japanki Sari Takanashi.

Lundby je u Svjetskom kupu osvojila 11 naslova, a na svjetskom prvenstvu u Falunu prije tri godina bila srebrna. Sezonu 2016./17. u Svjetskom kupu završila je na trećem mjestu u ukupnom poretku.

Osvajačica srebra Njemica Althaus je na svjetskom prvenstvu u Falunu bila zlatna, a brončana Takanashi ima najviše pobjeda u Svjetskom kupu, čak 53.

Olimpijska pobjednica iz Sočija, gdje su se žene prvi put natjecale u sijaškim skokovima, Njemica Corine Vogt zauzela je peto mjesto, dok je srebrna iz Sočija Austrijanka Daniela Iraschko Stolz šesta.