Europsko atletsko prvenstvo za osobe s invaliditetom

Riječanin Miroslav Matić osvojio srebro u bacanju čunja, nakon zlata u bacanju diska

ZAGREB Drugog dana natjecanja u nizozemskom Stadskanaalu na IPC Europskom atletskom prvenstvu za osobe s invaliditetom hrvatski atletičari su osvojili srebro i dvije bronce.

Riječanin Miroslav Matić je u svojoj kategoriji tjelesnog oštećenja u bacanju čunja osvojio srebro s daljinom od 20,72 metra, te tako sada ima dvije medalje nakon nedjeljnog zlata iz diska.

Bjelovarčanin Slaven Hudina, u svojoj kategoriji tjelesnog oštećenja, bacio je čunj na daljinu od 24,80 metara i osvojio broncu. Brončana je bila i Puljanka Mikela Ristoski u skoku u dalj sa skokom od 5,29 metara.