Danas: 5° 1
Sutra: 5° 5° 1
12. prosinca 2018.
Prva HNL

TREĆI PORAZ OD OSIJEKA OVE SEZONE Rijeka s desetoricom nije uspjela preokrenuti (2:1)

Foto Denis Lovrović
Objavljeno: 17. veljača 2018. u 14:04 2018-02-17T14:04:00+01:00

"Rijeka" je po treći put ove sezone doživjela poraz od "Osijeka". Ključni trenutak susreta zbio se već u šestoj minuti igre kad je Župarić na putu prema riječkom kaznenom prostoru rukama zaustavio Grezdu i dobio crveni karton.

Kekovi igrači uspijevali su nekako parirati s desetoricom u prvom dijelu. No početkom drugog poluvremena, Osječanima se otvorilo - prvo je u 49. minuti Grgić zatresao mrežu, a onda nekoliko minuta kasnije i Hajradinović nakon dosuđenog jedanaesterca.

Imala je Rijeka u 63. minuti preko Čolaka veliku priliku zakomplicirati stvari. To je uspjelo tri minute prije kraja Pavičiću, koji je smanjio vodstvo domaćih i dao nadu u preokret. No to se ipak nije dogodilo.

Zanimljivo je da je i prvi susret "Osijeka" i "Rijeke" u Gradskom vrtu ove sezone bio obilježen crvenim kartonom i kaznenim udarcem. Tada su pocrvenjeli Vešović i Maleš, dok su Osječani do pobjede došli preko Borne Barišića iz penala.

Nakon današnjeg susreta, Rijeka je pala na četvrto mjesto na ljestvici.

OSIJEK: Malenica, Šorša, Škorić, Barać, Grgić, Mioč, Mudražija, Grezda, Hajradinović, Lopa, Boban.

RIJEKA: Sluga, Raspopović, Župarić, Punčec, Žuta, Bradarić, Pavičić, Kvržić, Acosty, Grahovac, Čolak.

Sudac Duje Strukan (Split)

TIJEK SUSRETA;

90' - Igrat će se tri minute sudačkog vremena.

90' - Svi su Riječani pohitali u napad, čak i Sluga. Traži se preokret.

87' GOOOOL! 1:2 - Pavičić je dobro pogodio jednu odbijenu loptu i dao nadu Rijeci.

73' - Kod Osijeka umjesto Bobana ulazi Ejupi, kod Rijeke umjesto Grahovca Capan.

71' - Udarac Grahovca završava u bloku.

63' - Prva velika šansa za Rijeku, Pavičić je dao za Čolaka koji puca sa svega 6-7 metara, ali Malenica nogom brani.

56' - GOL! 2:0 - Precizan s bijele točke bio je Hajradinović.

55' - Jedanaesterac za Osijek nakon kontakta Raspopovića i Bobana.

49 - GOL! 1:0 - Osijek je poveo preko Grgića. Njegova lopta iskosa s desne strane prvo se odbila od Žute, pa od Sluge i završila u - mreži.

47' - U igru ide Puljić, izlazi Kvržić.

46' - Pucao je Grgić, lopta nezgodno odskočila i skoro prevarila Slugu.

45' - Kakav promašaj Mioča, kojem je Grezda servirao stopostotnu priliku, ali osječki igrač puca pored gola.

45' - Igrat će se još tri minute nadoknade.

43' - Slobodan udarac za Rijeku na 25 metara izveo je Pavičić, a Mile Škorić umalo glavom prevario svog vratara.

36' - Pavičić propušta solidnu priliku za udarac.

26' - Udarac Bobana netko je putem skrenuo u korner, treći po redu za Osijek.

17' - Sjajan pokušaj Lope iz voleja naon ubacivanja Grezde, ali za koji centimetar iznad vratnice.

16' - Prvi pokušaj Rijeke na susretu - nakon ubačaja Pavičića Escoval je bio najviši u skoku. Umalo je iznenadio Malenicu, ali vratar Osijeka uspijeva obraniti na gol crti.

14' - Kek radi taktičku izmjenu. Iz igre izlazi Acosty, ulazi Escoval.

11' - Najveća prilika dosad za domaće. Udarac Lope je kratko odbio Sluga, na odbijenac glavom natrčao Grezda, ali s gol crte čisti Bradarić.

9' - Pokušava Hajradinović sada i s druge strane, ali rezultat je isti - visoko preko gola.

8' - Hajradinović je pokušao iz slobodnog udarca, ali visoko preko gola.

6' - Župarić je srušio Grezdu koji je natrčavao prema golu gostiju. Sudac Strukan pokazao mu je crveni karton i "Rijeka" će do kraja susreta imati igrača manje.

1' - Počeo je susret.

0' - Objavljeni su početni sastavi. U prvih jedanaest "Rijeke" debitirat će Srđan Grahovac, dok je Marin Leovac na klupi. Tamo priliku čekaju još Prskalo, Escoval, Heber, Črnic, Puljić i Capan.