Danas: 13° 1
Sutra: 13° 13° 1
23. travnja 2019.
POLUFINALE SP-a

Samuel Umtiti odveo Francuze u finale gdje čekaju pobjednika susreta Hrvatske i Engleske

Samuel Umtiti/Foto REUTERS
Objavljeno: 10. srpanj 2018. u 18:59 2018-07-10T18:59:00+02:00

ST. PETERBURG Francuska je prvi finalist Svjetskoga prvenstva u Rusiji! "Trikolori" su u polufinalu odigranom u Sankt Peterburgu pogotkom Samuela Umtitija u 51. minuti svladali Belgijance. "Crvenim đavolima" je pripao uvod utakmice, no postepeno su Francuzi preuzimali kontrolu na terenu, a posebno su kvalitetno reagirali nakon vodećeg pogotka. Mogli su na kraju Francuzi i uvjerljivije slaviti. Francuzi u nedjeljnom finalu čekaju boljega iz ogleda Hrvatske i Engleske.

90'+6 minuta: Kraj utakmice

90'+5 minuta: Tolisso je mogao uvećao prednost svoje momčadi, ali je Curtois sjajno reagirao.

81. minuta: Lloris je zaustavio Witselovu "bombu".

65. minuta: Fellaini je zamalo glavom promašio izjednačenje.

GOL!! Umtiti je u 51. minuti glavom doveo Francuze u vodstvo.

48. minuta: Lukaku je glavom prebacio vrata.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena. Prvih 25 minuta pripalo je Belgijancima, ostatak poluvremena Francuzima, no mreže se nisu tresle.

34. minuta: Giroud je zamalo zakasnio na ubačaj Mbappea

33. minuta: Griezmann je s 18 metara pucao preko gola. Prva prijetnja Francuza.

22. minuta: Alderweireld je nakon kornera umalo poentirao, Lloris se opružio i izvukao loptu u korner. Francuski vratar drži na životu svoju momčad.

19. minuta: Hazard opet prijeti, lopta je otišla iznad gola.

16. minuta: Prilika za Belgijance. De Bryune je proigrao Hazarda čiji udarac je završio zamalo kraj vratnice.

12. minuta: Belgijanci su se nametnuli od prve minute, no Francuzi prijete iz kontri.

1. minuta: Utakmica je počela.

FRANCUSKA – BELGIJA 1:0
Stadion Krestovskij. Gledatelja: 64.386. Sudac: Cunha (Urugvaj). Strijelac: Umtiti (51'). Žuti karton: Hazard, Alderweireld (Belgija), Kante, Mbappe, Vertonghen (Francuska).
FRANCUSKA: Lloris – Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez – Kante, Pogba – Mbappe, Griezmann, Matuidi (od 87' Tolisso) – Giroud (od 84' Nzonzi) .
BELGIJA: Curtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Chadli (od 90' Batshuayi), Fellaini (od 80' Carrasco), Witsel, Dembele (od 60' Mertens) – De Bruyne, Hazard – Lukaku.