Na Poljudu

Prva HNL: Hajduk pobijedio Rudeš

U utakmici 24. kola Prve HNL odigranoj u subotu u Splitu Hajduk je pobijedio Rudeš sa 1-0.

Pogodak za 14. ovosezonsku pobjedu Splićana postigao je mađarski napadač Adam Gyurcso u 52. minuti.Nakon poraza u prošlom kolu od Slaven Belupa, nogometaši Hajduka ponovno su bili domaćini na Poljudu, jer su zbog vremenskih neprilika u Zagrebu, zamijenili domaćinstvo s Rudešom, posljednjeplasiranim klubom Prve HNL iz istoimenog naselja na zapadnom dijelu glavnog grada Hrvatske. Rudeš je u prvom dijelu prvenstva na Poljudu pobijedio Hajduk sa 3-2, što je dovelo do smjene trenera Carrilla kojeg je na klupi zamijenio sadašnji trener Željko Kopić.U prvom poluvremenu Hajduk je stvorio samo jednu izglednu prigodu za postizanje pogotka i to u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je Gyurcso odlično u šesnaestercu gostiju pronašao Fomitschowa, koji povratnom loptom upošljava Saida, koji s vrha šesnaesterca šalje loptu pored lijeve vratnice gola Rudeša. Hajduk je došao u vodstvo nakon što je u 52. minuti opet Fomitschow pronašao Saida, koji prsima spušta loptu za Gyursca, a ovaj iz trka, s udaljenosti od osam metara, pogađa suprotni kut golmana Rudeša Čondrića. Bio je to prvi gol Mađara Adama Gyursca u drugom nastupu u dresu Hajduka, kojim su se »bili« sa 47 bodova učvrstili na drugom mjestu i smanjili zaostatak za Dinamom na šest bodova, ali vodeća momčad prvenstva ima dvije utakmice manje. Prvu će odigrati u nedjelju (15 sati) u Maksimiru, gdje dočekuju Slaven Belupo. Rudeš je ostao na začelju ljestvice sa 16 bodova iza devetopasirane Cibalije koja ima 18 bodova.Susret je odigran na stadionu Poljud, a sudio je pred 6.000 gledatelja Ivan Bebek iz Rijeke.