Susreti

Prva HNL: Cibalia ispustila pobjedu, Osijek siguran

U susretima 27. kola Prve HNL igranima u petak Cibalia i Lokomotiva su podijelile bodove igrajući 1-1 (1-0), dok je Osijek na svom terenu nadigrao Slaven Belupo sa 3-0 (1-0).

Cibalia je ispustila dva važna boda u borbi za ostanak odigravši 1-1 (1-0) na svom terenu protiv Lokomotive. Vinkovčani su do 90. minute imali prednost od 1-0 pogotkom Kordića (18) te igrača više jer je u 58. minuti zbog simuliranja isključen Krstanović. No, gosti su u samoj završnici poravnali golom Kolingera (90).S ovim bodom Cibalia je stigla na deveto mjesto sa 21 bodom, jednim više od posljednjeg Rudeša, koji je u četvrtak sa 2-1 svladao Istru 1961, no tri manje od osme Istre 1961. Sedma Lokomotiva sada ima 28 bodova. Osijek je do pobjede protiv sastava iz Koprivnice stigao golovima Lope (45) i Marića (71-11m), a kazneni udarac za drugi gol izborio je upravo Lopa, te autogolom Muse (85-ag). Četvrti Osijek sada ima 45 bodova, šest manje od drugog Hajduka, a pet od treće Rijeke koji će igrati međusobno u subotu, dok je Slaven Belupo šesti sa 31 bodom.Na vrhu je Dinamo sa 59 bodova.