Prva HNL

Osijek remizirao s igračem manje u Kranjčevićevoj, Hajduk spasio bod

Detalj s utakmice na Poljudu/M. CIKATIĆ/PIXSELL

Hajduk je dvaput stizao vodstvo Slaven Belupa, a Osijek je nadoknadio gol zaostatka s desetoricom protiv Lokomotive.

SPLIT U utakmici 15. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka i Slaven Belupa igrali 2:2 (1:1).  Pred praznim Poljudom Splićani i Koprivničanci su odigrali dobru utakmicu, Slaven Belupo je dvaput vodio, ali je Hajduk ipak stigao do boda. U 31. minuti gosti su poveli kada je nakon ubačaja Bogojevića s desne strane Brazilac Mateus Lima glavom provukao loptu kroz noge vratara Blaževića. Hajduk je izjednačio u 44. minuti nakon velike pogreške obrane gostiju, loptu je uzeo Ivanovski i pogodio vratnicu, a na odbijenoj lopti je najbliži Said, kome nije bilo teško ubaciti loptu u mrežu.

U 65. minuti Slaven ponovno vodi zahvaljujući Bruni Bogojeviću, koji je prevario Fomitschowa i iskosa s desetak metara zatresao mrežu Hajduka. Devet minuta kasnije Splićane dolaze do novoga izjednačenja – mladi Šego je glavom uputio udarac, vratar Filipović obranio, a na odbijenu loptu natrčao je Brazilac Jairo i pogodio praznu mrežu. Susret se igrao bez gledatelja na stadionu Poljud, a sudio je Vidulin iz Kafanara.

I u posljednjem susretu 15. kola u Kranjčevićevoj ulici gledatelji su vidjeli četiri pogotka. Osječani su poveli nakon autologa Ivana Krstanovića u 35. minuti. Osam minuta kasnije Erik Janža je neoprezno startao, a sudac Ivan Bebek mu opravdano pokazao crveni karton. Svega dvije minute kasnije Uzuni je poravnao na 1:1. U 47. minute Jan Lecjaks je doveo u vodstvo Lokomotivu. No, Osječani se iako s igračem manje nisu predavali, te je u 60. minuti Mile Škorić pogodio za konačnih 2:2.

Utakmice 15. kola:

Rudeš – Inter 0:1Rijeka – Dinamo 1:0Gorica – Istra 1961 0:2Hajduk – S. Belupo 2:2Lokomotiva – Osijek 2:2 Dinamo 15 11 3 1 28:9 36Lokomotiva 15 9 2 4 29:12 29Osijek 15 8 4 3 29:15 28Rijeka 15 7 6 2 26:15 27Gorica 15 8 2 5 20:17 26Hajduk 15 3 8 4 20:22 17S. Belupo 15 2 8 5 17:23 14Inter 15 4 2 9 18:33 14Istra 1961 15 3 3 9 18:30 12Rudeš 15 0 2 13 8:37 2

SLJEDEĆE KOLO (1. prosinca): Lokomotiva – Slaven Belupo (30. studenoga), Osijek – Rijeka, Dinamo – Gorica (2. prosinca), Istra 1961 – Inter (30. studenoga), Rudeš – Hajduk.