Treća HNL - zapad

Opatijci pali u 88. minuti nakon gola iz zaleđa

Zoran Lazić (Opatija)/R. BRMALJ

Pejanović u 24. minuti doveo Opatijce u vodstvo, Regvar u 54. i Bartolić 88. zabili za preokret gostiju.

OPATIJA – PONIKVE 1:2

RIJEKA Stadion na Kantridi. Gledatelja: 150. Sudac: Zdravko Fotivec (Špičkovina) 6. Strijelci: 1:0 Pejanović (24′), 1:1 Regvar (54′), 1:2 Bartolić (88′). Žuti karton: Rilov, Lazić, Matovina, Pejanović, I. Kovačević (Opatija),  Erjavec, Kurbalić, Kahlina, Katić (Ponikve).

OPATIJA: Lovrić 6, J. Rudan 6, Jukičić 6, Blečić 5,5 (od 68′ Flego –), Rilov 6 (od 46′ Ismaili 6), Krešić 5,5, Matovina 6 (od 46′ T. Rudan 6,5), Pejanović 7, Furijan 5,5, Lazić 6, I. Kovačević 6.

PONIKVE: Orlović 5,5, Kurbalić 6, Čukelj 6, Štimac 6, Berić 6, Erjavec 6, Miklečić 6, Katić 6, Kahlina 6 (od 77′ Zubčić –), Regvar 6,5 (od 65′ Bartolić 6,5), Kopljar 6 (od 46′ Azizi 6).

Dvije izgubljene lopte na sredini terena, loše zatvaranje kontre i jedna, dojam je s tribina, pogrešna procjena pomoćnog suca Stjepana Novosela iz Kamanja stajali su nogometaše Opatije drugog uzastopnog prvenstvenog poraza. Naime, »crno-bijeli« su u drugom poluvremenu ušli s minimalnim vodstvom, na trenutke solidnom igrom i ništa u tim trenucima nije slutilo na preokret gostiju.

A onda je u 54. minuti ponajbolji igrač Opatije Antonio Pejanović neoprezno odigrao jednu netočnu povratnu loptu, Kahlina je presjekao i gurnuo u prostor za Regvara. Uslijedio je lanac pogrešaka u domaćim redovima, na kraju je Regvar izašao ispred Lovrića i rutinskim poravnao na 1:1.

Reakcija Opatijaca nije bila loša, braća Rudan i Antonio Pejanvić imali su nekoliko obećavajućih situacija, ali svi njihovi pokušaji završavali su izvan okvira gola ili u naručju vratara Orlovića. I onda se u 88. minuti dogodila repriza 54. minute. Izgubljena lopta na sredini terena, loša reakcija opatijskih braniča i još lošija reakcija pomoćnog suca koji je bio loše postavljen pa nije dobro procjenio situaciju i dojam je time grubo oštetio domaće. Bartolić se iz zaleđa sjurio prema golu i okrunio pogotkom gostujući prokret na Kantridi.

Opatijci su poput »pijanih milijunaša« prokockali niz prilika, ali i teškom mukom stečeno vodstvo iz prvoga poluvremena kada je Antonio Pejanović u 24. minuti iskoristio nesporazum između vratara i braniča Ponikava i vrškom kopačke pogodio za vodstvo svoje momčadi.