Prva HNL

Nogometaši Rudeša pobijedili zaprešićki Intera

U prvoj utakmici 22. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Rudeša svladali zaprešičkog Intera s 2-0 (2-0).

Posljednjeplasirani Rudeš došao je do svoje tek treće prvenstvene pobjede iznenadivši petoplasirani Inter.

Rudeš je posve dominirao prvim dijelom, a pogoci su uslijedili nakon velikih pogrešaka obrane gostiju. U  20. minuti branič Intera Mamić propušta loptu, a to koristi Brazilac Emanuel Anderson koji lako zabija za 1-0, dok je u 36. minuti pogriješila cijela obrana Zaprešićana koja je ostavila samog Marija Budimira. Inter je zaigrao puno ofenzivnije u drugom dijelu, ali je najbolju priliku propustio domaći igrač Turčin koji je u 74. minuti pogodio vratnicu.

Unatoč pobjedi, Rudeš je i dalje zadnji s 16 bodova, ali sada samo bod manje od Cibalije i Istre 1961. Inter je peti s 27 bodova.

Pred 200 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Vidulin iz Kanfanara.

Strijelci: 1-0 Anderson (20), 2-0 Budimir (36)