Prva HNL

Lokomotiva uvjerljiva protiv Rudeša, dva gola Krstanovića

Ivan Krstanović/G. KOVAČIĆ/PIXSELL

ZAGREB U prvoj utakmici 12. kola Prve HNL Lokomotiva je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici svladala Rudeš sa 4:0 (0:0). Lokomotiva je povela u 59. minuti kada je udarac Ivanušeca sa 20-ak metara na putu prema vratima pogodio jednog od braniča Rudeša i promijenio smjer, na 2:0 povisio je Radonjić 10 minuta kasnije nakon lijepog ubacivanja Karačića, da bi konačni rezultat s dva gola u 73. i 78. minuti postavio iskusni Krstanović koji je nedugo ranije u igru ušao s klupe.

Lokomotiva je ovom pobjedom stigla na drugo mjesto ljestvice sa 25 bodova, dva manje od vodećeg Dinama, a dva više od trećeg Osijeka, dok je Rudeš i dalje uvjerljivo posljednji sa samo dva boda, čak šest manje od pretposljednje Istre 1961. Pred 300 gledatelja sudio je Bel iz Osijeka.