Ništa od drugog kruga

Kvalifikacije U-19 za EP: Hrvatska ispala

ZAGREB U susretu posljednjeg kola kvalifikacijskog turnira skupine 1 za odlazak na Europsko prvenstvo hrvatska nogometna U-19 reprezentacija je u Opavi izgubila od Češke 0-3 i oprostila se od plasmana u drugi krug natjecanja.

Odabranici izbornika Dražena Madunovića na koncu su ispali zbog slabije razlike pogodaka od Cipra koji je u zadnjem kolu pobijedio Gibraltar 7-0, dok je Češka osvojila prvo mjesto s tri uvjerljive pobjede.

Uoči posljednjeg, trećeg kola Hrvatska je u odnosu na Cipar imala tri boda više i čak 10 golova bolju razliku pogodaka. Mladim hrvatskim nogometašima za plasman u drugi krug trebao je bod ili barem minimalni poraz od domaćina turnira, međutim hrvatska vrsta je pružila slabu predstavu posebice u prvom poluvremenu u kojem je primili sva tri gola.

U drugom dvoboju Cipar je deklasirao Gibraltar 7-0 postigavši zadnja tri gola u 89., 90+1. i 90+5 minuti.

Na koncu su Hrvatska i Cipar imali po četiri boda i razliku pogodaka +4, no Cipar je zabio 10, a Hrvatska 9 golova.

Mjesto u nastavku kvalifikacija osigurat će po dvije prvoplasirane momčadi iz ukupno 13 skupina, te najbolji trećeplasirani sastav. Kako je Italija u skupini 10. kao trećeplasirana osvojila šest bodova, Hrvatska je ispala.

Češka – Hrvatska 3-0Cipar – Gibraltar 7-0

LJESTVICA:

1. Češka  3 3 0 0 10-1 92. Cipar  3 1 1 1 10-6 43. HRVATSKA  3 1 1 1 9-5  44. Gibraltar 3 0 0 3 0-17 0