Prva HNL

KRAJ: Rijeka nakon tri remija u Kranjčevićevoj doživjela prvi prvenstveni poraz

P. N.

Bijeli su od 52. minute igrali bez isključenog Punčeca. Uoči oba pogotka Lokomotive moguća zaleđa. Sluga obranio penal Radonjiću

ZAGREB Nogometaši Rijeke od 19 sati na novom travnjaku i ušminkanim tribinama stadiona u Kranjčevićevoj ulici krenuli u svoj ogled protiv Lokomotive. Tradicionalno neugodan suparnik za Riječane ima jednaki broj bodova kao i bijeli pa će ovaj ogled biti svojevrstan derbi za treće mjesto. Riječani bez nekoliko važnih igrača (Acosty, Heber, Gorgon…) traže pobjedu nakon tri uzastopna remija (Istra 1961, Dinamo, Osijek). U riječkom sastavu ipak je osvanuo Alexander Gorgon.

90. minuta: Kraj utakmice.

74. minuta: Pripadnici Armade prozivaju vlastite igrače: Igrajte pe…

GOL!! Lokomotiva je uvećala vodstvo. Kastrati je ljevicom pogodio rašlje s 18 metara kraj zakašnjelog bloka. Upitno je da li je bio u zaleđu kod primanja lopte u začetku akcije.

53. minuta: Sluga je obranio najstrožu kaznu Radonjiću!

52. minuta: Kontra Lokomotive, Radonjić je pobjegao Punčecu i Escovalu, zaobišao je i vratara Slugu. Radonjić je uputio udarac na nebranjena vrata, a Punčec uklizavanjem spriječio pogodak. Poslužio se pritom rukom pa je Strukan pokazao na bijelu točku i crveni karton Punčecu.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena.

42. minuta: Gorgon je morao iz igre zbog ozljede, ušao je Kvržić.

36. minuta: Dobar pokušaj Pavičića iz okreta, ali vratar Grgić je loptu izvukao u korner.

GOL!! Toni Datković, bivši kadet i junior Rijeke matirao je u 26. minuti glavom vratara Simona Slugu. Nakon kornera je tukao Kolinger, a branič Lokomotive skrenuo glavom loptu u mrežu. Riječani su uzalud tražili zaleđe. Situacija je vrlo dvojbena.

25. minuti: Uzvraili su domaći. Sluga brani udarac Radonjića.

12. minuta: Prilika za Rijeku, Lončar je na dodavanje Puljića izašao ispred vratara Grbića, ali je mlako pucao.

1. minuta: Počela je utakmica. U prvoj subotnjoj utakmici Gorica je iznenadila Osijek  u Gradskom vrtu – 0:1.

LOKOMOTIVA – RIJEKA 2:0

Stadion u Kranjčevićevoj ulici. Sudac: Duje Strukan (Split). Strijelac: 1:0 Datković (26′), 2:0 Kastrati (71′). Crveni karton: Punčec (52′). Žuti karton: Pavičić, Escoval (Rijeka).

LOKOMOTIVA: Grbić – Karačić, Majstorović, Kolinger, Datković – Drožđek (od 64′ Halilović), Burić, Lecjaks (od 73′ Krstanović) – Kastrati, Radonjić (od 90′ Babić), Uzuni.

RIJEKA: Sluga – Raspopović, Punčec, Escoval, Pavelić – Grahovac (od 72′ Čanađija), Lončar (od  87′ Capan) – Gorgon (od 42′ Kvržić), Pavičić, Puljić – Čolak.