Prva HNL

Dinamo jedva do boda u Koprivnici. Sudac je produžio utakmicu čak osam minuta, a Budimir zabio u debiju

Foto Vjeran Žganec Rogulja / PIXSELL

U drugom dvoboju 33. kola Prve HNL vodeći Dinamo je dvaput hvatao zaostatak na gostovanju kod Slavena Belupa i na kraju uspio osvojiti bod odigravši 2-2 (1-1).

Pogotke za Koprivničane postigli su Mirko Ivanovski u 13. i Miloš Vidović u 68. minuti, dok su strijelci za Dinamo bili Mario Budimir u trećoj minuti sučevog vremena u prvom dijelu te Filip Benković u 87. minuti. Dinamo je tako povećao prednost u odnosu na drugoplasiranu Rijeku na sedam bodova, jer su Riječani u petak poraženi na gostovanju kod Lokomotive sa 1-0. Treći je Hajduk s osam bodova zaostatka za Dinamom, ali uz utakmicu manje. Lokomotiva je preskočila Inter i sa 42 boda zasjela na peto mjesto, dok je Slaven Belupo sa 37 bodova ostao sedmi.

Koprivničani su protiv Dinama poveli u 13. minuti, nakon što je makedonski reprezentativac Mirko Ivanovski vješto izbjegao zaleđe te sam krenuo prema vrataru Dinama Livakoviću, zaobišao ga, potom driblingom izbacio još jednog Dinamovog obrambenog igrača te poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Izabranici Tomislava Ivkovića još su nekoliko puta opasno zaprijetili iz brzih kontranapada, ali nisu bili dovoljno precizni. S druge strane, ni Dinamovi napadači nisu uspjevali svladati Slavenovog vratata Markovića sve do posljednje minute sučevog vremena u prvom poluvremenu. Tada je Hajrović pokušao volejem pogoditi mrežu, nakon ubačaja s desne strane. Nije bio precizan, ali je idealno poslužio Marija Budimira na suprotnoj stativi, a ovaj je glavom poslao loptu u mrežu. Budimiru je to 14. pogodak u ovoj sezoni, ali prvih 13 postigao je u dresu Rudeša, iz kojeg je, nakon sporazumnog raskida ugovora, stigao u Dinamo kao slobodan igrač.

Činilo se da će takav rasplet događaja pokrenuti izabranike Nikole Jurčevića, ali i u drugom poluvremenu je prvi gol postigao domaćin. Još jedan dobro izveden kontranapad vrlo precizno i vješto završio je Miloš Vidović u 68. minuti.

Koprivničani su sva tri boda imali u rukama do 87. minute. Tada je, nakon ubačaja iz kuta, Filip Benković nadvisio sve igrače domaće obrane i preciznim udarcem glavom pogodio za konačnih 2-2.

Utakmicu na gradskom stadionu u Koprivnici pratilo je oko 2000 gledatelja, a sudio je Ivan Bebek iz Rijeke.

Strijelci: 1-0 Mirko Ivanovski (14), 1-1 Mario Budimir (45+3), 2-1 Miloš Vidović (68), 2-2 Filip Benković (87)

Prva HNL – 33. kolo

Slaven B. – Dinamo 2-2(Ivanovski 14, Vidović 68 / Budimir 45+3, Benković 87) Lokomotiva – Rijeka 1-0(Radonjić 13)

Inter – Osijek (sub, 17.00)

Cibalia – Istra 1961 (sub, 19.00)

Rudeš – Hajduk (ned, 17.00)

Ljestvica1. Dinamo 33 21 7 5 64:29 70 ————————————————— 2. Rijeka 33 20 3 10 67:30 63 3. Hajduk 32 18 8 6 62:31 62 ————————————————— 4. Osijek 32 13 13 6 48:33 52 5. Lokomotiva 33 11 9 13 40:45 42 6. Inter 32 10 10 12 39:54 40 7. Slaven Belupo 33 9 10 14 32:42 37 8. Rudeš 32 7 9 16 35:60 30 ————————————————— 9. Istra 1961 32 6 7 19 25:52 25 ————————————————— 10. Cibalia 32 6 6 20 33:69 24(Hina) xggab yggab