Grad: Rijeka (DHMZ)
Danas: 21° 1
Sutra: 21° 21° 1
17. listopada 2019.
Počinju kvalifikacije

Čak 55 reprezentacija u lovu na 24 mjesta za EURO koji će se igrati u 12 zemalja

 Čak 55 reprezentacija u lovu na 24 mjesta za EURO koji će se igrati u 12 zemalja
Čak 55 reprezentacija u lovu na 24 mjesta za EURO koji će se igrati u 12 zemalja
Autor:
Objavljeno: 21. ožujak 2019. u 13:07 2019-03-21T13:07:00+01:00

Prvi put EURO će se održati diljem 'Starog kontinenta' i to u čak 12 različitih gradova u 12 zemalja. Otvaranje će biti 12. lipnja 2020. na stadionu Olimpico u Rimu, a finale je 12. srpnja na londonskom Wembleyju.

ZAGREB  Utakmicom Kazahstan – Škotska u četvrtak započinju kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2020. godine koje će trajati točno godinu dana.

Prvi put EURO će se održati diljem 'Starog kontinenta' i to u čak 12 različitih gradova u 12 zemalja.

Otvaranje će biti 12. lipnja 2020. na stadionu Olimpico u Rimu, a finale je 12. srpnja na londonskom Wembleyju.

U kvalifikacijama će nastupiti 55 reprezentacija, koje će se boriti za 24 mjesta na finalnom turniru.

Reprezentacije su podijeljene u 10 skupina iz kojih će po dvije najbolje ekipe izboriti EURO. Hrvatska se nalazi u skupini E zajedno s reprezentacijama Walesa, Slovačke, Mađarske i Azerbajdžana.

Ovoga puta neće biti dodatnih kvalifikacija, a preostala četiri mjesta popunit će se nakon završnih turnira Lige nacija. Svaka Liga će imati svoj mini turnir sa četiri sudionika od kojih će jedan izboriti vizu za EURO 2020.

Ako su pobjednici skupina već izborili EP kroz kvalifikacije, onda će u doigravanje sljedeća reprezentacija po renkingu unutar svakog od pojedinih razreda. Ako, recimo, u ligi A više nema reprezentacija kojima bi se mogao popuniti play-off, ta mjesta popunit će momčad iz sljedeće lige.

Primjerice, ukoliko četiri najbolje ekipe iz najslabije D jakosne skupine (Makedonija, Gruzija, Kosovo, Bjelorusija) ne izvade vizu za EP u kvalifikacijama, jedna od njih će to učiniti kroz Ligu nacija.

U polufinalu play-offa D razreda igrat će Makedonija – Kosovo, te Gruzija – Bjelorusija, a pobjednici tih susreta će u finalu odlučiti o putniku na EURO.

SKUPINE KVALIFIKACIJA

SKUPINA A: Engleska, Češka, Bugarska, Crna Gora, Kosovo

SKUPINA B: Portugal, Ukrajina, Srbija, Litva, Luksemburg

SKUPINA C: Nizozemska, Njemačka, Sjeverna Irska, Estonija, Bjelorusija

SKUPINA D: Švicarska, Danska, Irska, Gruzija, Gibraltar

SKUPINA E: HRVATSKA, Wales, Slovačka, Mađarska, Azerbajdžan

SKUPINA F: Španjolska, Švedska, Norveška, Rumunjska, Farski otoci, Malta

SKUPINA G: Poljska, Austrija, Izrael, Slovenija, Makedonija, Latvija

SKUPINA H: Francuska, Island, Turska, Albanija, Moldavija, Andora

SKUPINA I: Belgija, Rusija, Škotska, Cipar, Kazahstan, San Marino

SKUPINA J: Italija, BiH, Finska, Grčka, Armenija, Lihtenštajn

Novi list pratite putem aplikacija za Android, iPhone/iPad ili Windows Phone.