Četvrta HNL

CRNA SUBOTA: Bakranima nervozni derbi na Brnasima, u Puli udaren sudac Milković s Viškova

P. N.

Detalj s utakmice Halubjana i Borca gdje obje ekipe nisu bile zadovoljne suđenje, ali nije bilo nasilja/M. GRACIN

Vedran Stošić, igrač »Uljanika«, u 88. je minuti udario glavnog suca Luku Milkovića nakon čega mu je zaprijetio riječima: Prebit ću te nakon utakmice. Svoje je prijetnje i ostvario te ga poslije susreta udario koljenom u koljeno. Suci su svlačionicu napustili uz policijsku pratnju!

VIŠKOVO Igralište Brnasi. Gledatelja: 100. Sudac: Branko Vučinić (Rijeka) – 5. Pomoćnici: Sobol (Hreljin) i Blaškić (Rijeka). Strijelci: 0:1 Kovač Birkaš (78′), 0:2 Imeraj (85′). Žuti kartoni: Kovčalija, Srok, Simčić, Miočić (Halubjan), Brdar, Žeželić (Borac).

HALUBJAN: Kukić –, Brnčić 6 (od 89′ Bilić –), Samardžija 6, Srok 6, Kinkela 6, Inić 6, Purković 6,5 (od 66′ Miočić 6), Simčić 5,5, Kovačić 5,5 (od 82′ Šanjug –), Kovačlija 5, Majetić 6,5.

BORAC: Ćućić 7, Tomiek 6, Kovač Birkaš 7,5, Kauzlarić 6,5 (od 89′ Žeželić –), Slavujević 6 (od 72′ Grdinić –), Grbac 6,5, Dukađin 5,5, Brdar 6 (od 88′ Iljazi –), Imeraj 7, Omerović 6, Hodanić 6,5.

Bakarska završnica u režiji Sebastiana Kovača Birkaša, loš sudac Branko Vučinić i skupi promašaji Halubjana obilježili su susjedski derbi na Brnasima. U trenucima povišenih tenzija kad je sudac s nekoliko dvojbenih odluka »vukao« na stranu gostiju, Bakrani su u razmaku od sedam minuta zabili dva odlučujuća pogotka. Središnja figura u oba navrata bio je napadač Kovač Birkaš koji je prvo u 78. minuti izbio sam pred Kukića i lako ga svladao (domaćini su protestirali da se pritom poslužio rukom), da bi se u 85. minuti isti igrač lako oslobodio svog čuvara i sve pripremio za usamljenog Imeraja kojem nije bilo teško s nekoliko metara pogoditi mrežu – 0:2.Domaći su potom sve bacili na napadačku kartu, ali u takvoj igri prijetila je opasnost da dobiju i treći pogodak. Najbolju prigodu imali su u 81. minuti kada je Majetić lukavo pucao, a lob završio na vratnici inače sigurnog Ćućića. Mršavo prvo poluvrijeme donijelo je obostrano oprezan nogomet, lopta je uglavnom kružila uokolo od noge do noge, a prave akcije dolazile su na kapaljku. Najveću prigodu gosti su imali u 12. minuti, nakon ubačaja Imeraja tukao je Kovač Birkaš, a Samardžija zaustavio loptu praktički na crti. Halubjani su mlako zaprijetili deset minuta kasnije, Purković je nakon duplog pasa s Brnčićem dobro centrirao, ali Kovčalija slabo pucao glavom, lopta je bila lak plijen za vratara.Bakrani su najopasniji bili preko Kovača Birkaša, pokretljivi i lagani napadač gostiju u 26. minuti složio je nekoliko minijatura u šesnaestercu. Ali i malo pretjerao, zakašnjeli udarac završio je u bloku. U 38. minuti dogodila se dvojbena situacija, Omerović je uklizao Majetiću, a on pao u šesnaestercu pri čemu, dojam je, nije bilo ozbiljnijeg kontakta. Gosti su protestirali, Kovčalija uzeo loptu, namjestio je na kreč i opalio »nebu pod oblake«. Isti igrač u 45. minuti stavio je na veliko iskušenje vratara Ćućića koji je dobro reagirao na udarac u sami kut i spriječio pogodak.Halubjani su poslije susreta, dojam je, bili opravdano ogorčeni na suca, ali niti Bakrani nisu bili zadovoljni suđenjem. (D. F.)

NEHAJ – MLADOST 4:0

SENJ Igralište Nehaja. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Lulić. Pomoćnici: Žižić-Gušo i Šimatović (svi Gospić). Strijelci: 1:0 Rubčić (6′), 2:0 Prizmić (45′), 3:0 Tomas (50′), 4:0 Jasprica (90′). Žuti kartoni: Prizmić, I. Starčević (Nehaj), Bradarić (Mladost).

NEHAJ: Baričević, Pejanović (od 70′ I. Starčević), Rončević, Filipović, Lagumdžija, Hodak (od 56′ R. Starčević), Prizmić (od 76′ Krmpotić), Rubčić (od 65′ Jasprica), Tomac, Hajdini (od 46′ Prpić), Vukelić.

MLADOST: Tončinić, Marijanović, Geromella (od 70′ Milotić), Baković, Baf (od 46′ Kostešić), Paus, Halilović, Vujica, Bogdan, Funčić, Bradarić.

CRIKVENICA ROVINJ 2:0

CRIKVENICA Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Zoran Janković (Viškovo). Pomoćnici: Klarić (Ratulje) i Barbić (Rijeka). Strijelci: 1:0 Butorac (38′-11m), 2:0 E. Petrović (85′). Žuti kartoni: Štemberger, Polić, Kuši, Stipanov (Crikvenica), Paulinić (Rovinj).

CRIKVENICA: Stipanov, Brkljača, Merle, Štemberger (od 90′ Škoro), Vukelić, Svetić, L. Petrović (od 55′ E. Petrović), Pašuld (od 86′ Prpić), Polić (od 46′ Kuši), Butorac, Mijolović (od 62′ Kuna).

ROVINJ: Starčić, Rojnić, Kajtazi, Matošević (od 64′ Vidan), Paulinić (od 64′ Prgić), Kazalac, Batelić, Krajcar, Hoxha, Rudela (od 80′ Magdić), Matić.

ULJANIK – VINODOL 0:1

PULA SRC Uljanik Veruda. Gledatelja: 50. Sudac: Luka Milković (Viškovo). Pomoćnici: Frlan (Podhum) i Mrkela (Rijeka). Strijelac: 0:1 Begić (36′). Žuti kartoni: Gerovac, Deak, Da. Moravac (Uljanik), Mataija, Begić (Vinodol). Crveni karton: Stošić (88′ – udaranje glavnog suca).

ULJANIK: Kraljević, Deak, De. Moravac, Gerovac, Miškulin (od 87′ Bl. Agaj), Da. Moravac, Jokić, Siljan (od 65′ Brizić), Todorov (od 59′ Be. Agaj), Lazendić (od 83′ Stošić), Matić.

VINODOL: Godinić, Mataija, Preni, Smolčić, Tomić, Lenac, Filipović, Petrović (od 81′ Šmit), Petrinović (od 85′ Košuljandić), Buljat (od 79′ Tonković), Begić.

NAPRIJED – GROBNIČAN 1:2

HRELJIN Igralište Lonja. Gledatelja: 200. Sudac: Zvonko Radić (Kastav). Pomoćnici: Mavrlja i Drašković (oba Rijeka). Strijelci: 1:0 Štimac (35′-11m), 1:1 Pilčić (39′-11m), 1:2 Jakovac (80′). Žuti kartoni: Gundić, Fućak (Grobničan). Crveni kartoni: Štimac (39′- drugi žuti).

NAPRIJED: Ciani, Sablić, Čop, Baljak, Štimac, Lukačić (od 54′ Sedlić), Radan, Žarković, Tarle (od 81′ Blašković), Bobošević (od 54′ Gatara), Rukavina.

GROBNIČAN: Srok, Jukić, Vukelić (od 75′ Smojver), Miculinić, Poropat (od 68′ Jakovac), Pilčić, Matković, Fućak (od 46′ Golić), Gundić, Prtenjača, Babić (od 75′ Valić).

OTOČAC – RUDAR 3:2

OTOČAC Gradsko igralište. Gledatelja: 100. Sudac: Igor Rajko (Poreč). Pomoćnici: Bunčić (Poreč) i Kezele (Rijeka). Strijelci: 0:1 Macan (13′), 1:1 Vuković (15′), 2:1 Vuković (33′), 3:1 Krznarić (67′), 3:2 Dadić (90′). Žuti karton: Sladović (Otočac), Paravić, Čudić, Paić (Rudar).

OTOČAC: Krznarić, Benčić (od 46′ Cindrić), Draženović, Sladović, Banić, Bogdanić, M. Ostović (od 72′ A. Ostović), Vuković (od 85′ Orešković), Krznarić, Vidmar (od 64′ Bunjevčević), Tonković.

RUDAR: Blažina, Dragovina, Paić (od 82′ Baskijera), Stojković (od 46′ Kozić), Čudić, Macan, Juričić, Hasanbegović, Dadić, Kurtić, Paravić (od 68′ Bembić).

Poredak: Vinodol 6, Grobničan 6, Otočac 6, Nehaj 4, Borac 4, Cres 3, Crikvenica 3, Rovinj 3, Pazinka 2, Rudar 1, Naprijed 1, Buje 1, Mladost 1, Vihor, Uljanik i Halubjan bez bodova. Sljedeće kolo (8. rujna): Rudar – Buje, Grobničan – Otočac, Vinodol – Naprijed, Cres – Uljanik, Rovinj – Vihor, Borac – Crikvenica, Mladost – Halubjan, Pazinka – Nehaj.