SP u Rusiji

Brazilci probili bunker Kostarike tek u 91. minuti

Neymar i Coutinho/Foto REUTERS

SANKT PETERBURG Brazilska nogometna reprezentacija došla je do prve pobjede na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, ali su Brazilci pogotke za slavlje 2:0 protiv Kostarike  postigli tek u sučevom vremenu u završnici utakmice 2. kola skupine E odigranoj u St. Peterburgu. Brazilci su klasični »bunker« Kostarikanaca otvorili tek s dva pogotka u sudačkoj nadoknadi, kada se činilo da će ovo biti prvi susret na SP-u koji će završiti bez golova. Strijelac prvog pogotka u 91. minuti bio je Philippe Coutinho na asistenciju Gabriela Jesusa, a pobjedu Brazila potvrdio je Neymar u 97. minuti, nakon ubačaja Douglasa Coste.

BRAZIL – KOSTARIKA 2:0St. Peterburg Arena. Gledatelja: 65.000. Sudac:  Bjorn Kuipers (Nizozemska).Strijelci: 1:0 Coutinho (90’+1), 2:0 Neymar (90’+7)BRAZIL: Alisson – Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo – Paulinho (od 68′ Firmino), Casemiro, Coutinho – Willian (od 46′ Douglas Costa), Jesus (od 90′ Fernandinho), NeymarKOSTARIKA: Navas – Gamboa (od 75 Calvo), Gonzalez, Acosta, Duarte, Oviedo – Ruiz, Borges, Guzman (od 83′ Tejeda, 83), Venegas – Urena (od 56 Bolanos)