Teška borba

Aberdeen na krilima Cosgrovea tek u finišu slomio otpor Heartsa

Sam Cosgrove

Škoti su dobili utakmicu, nastavili svoj pobjednički niz na otvaranju nove sezone, ali u prvoj ozbiljnijoj utakmici pokazali da su itekako ranjivi što je sigurno korisno saznanje za trenera Rijeke Igora Bišćana, njegov stručni stožer i igrače uoči prvoga susreta trećega pretkola Europske lige, u četvrtak (20 sati) na Rujevici.

ABERDEEN Nogometaši Aberdeena svladali su Herats 3:2 na Pittodrieu na otvaranju škotskog prvenstva. Suparnici nogometaša Rijeke poveli su pogotkom Sama Cosgrovea u 13. minuti utakmice. Taj rezultat stajao je na semaforu sve do 68. minute kada su gosti poravnali preko Stevena Naismitha, a osam minuta kasnije domaćina je drugim golom šokirao Jamie Walker. Tri minute nakon što su poveli gosti su ostali bez Aarona Hickeya koji je zaradio drugi žuti karton i skrivio penal. Najbolji strijelac Aberdeena Sam Cosgrove iskoristio je najstrožu kaznu, a pet minuta nakon toga Ryan Hedges okrunio preokret Aberdeena.

ABERDEEN: Lewis – Logan, Considine, McKenna, Leigh – Ojo, Ferguson – Wilson (od 68′ McGinn), Gallagher (od 81′ Anderson), Wright (od 61′ Hedges) – Cosgrove.