NBA liga

VAŽNA POBJEDA Bogdanović odigrao odličnu utakmicu, Indiana osigurala nastup u završnici

Reuters

Reuters

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović odigrao je odličnu utakmicu za svoje Indiane Pacerse koji su sinoćnjom pobjedom od 113-107 nad Miami Heatom nakon produžetka osigurali završnicu NBA.

Bogdanović je u 37 minuta upisao 18 koševa (šut iz igre 6/12, trice 2/5) i osam skokova te jednu asistenciju. Victor Oladipo je bio najbolji strijelac Indiane sa 23 koša, uključujući i ključnu tricu u produžetku. Thaddeus Young je dodao 22 koša i devet skokova.

Darren Collison je ubacio osam od ukupno 12 koševa u produžetku. Zahvaljujući ovom rezultatu nastup u završnici NBA osiguran je i za Philadelphia 76ers-e Darija Šarića.

Najbolji kod Heata bio je Tyler Johnson sa 19 poena, dok je James Johnson ubacio 15.

Oladipo je pogodio dva slobodna bacanja minutu prije kraja za izjednačen rezultat 95-95. Poslije njega Myles Turner zabija jedno bacanje za 96-95. Osam sekundi prije kraja regularnog dijela utakmice na Jamesu Johnsonu je napravljen prekršaj i on pogađa također samo jedno slobodno bacanje, a Oladipo promašuje tricu na zvuk sirene za kraj.

Kasnije je u produžetku kod vodstva Indiane 103-100, Oladipo tricu za 106-100 minutu i 20 sekundi prije kraja produžetka. Nakon pogotka Miamija, Collison je zabio još jednu tricu za Pacerse za vodstvo od 109-102.

Cleveland Cavaliers su sa 121-14 pobijedili Brooklyn Netse na njihovom teritoriju, a LeBron James je upisao 37 koševa, 10 skokova i osam asistencija.Kevin Love je dodao 20 koševa i 15 skokova za Cavaliers, Jordan Clarkson 18, a George Hill 17. Ante Žižić nije ulazio u igru.

Najučinkovitiji u redovima Netsa bio je Joe Harris koji je utakmicu završio sa 30 koševa.

Golden State Warriors su doživjeli još jedan poraz, peti u osam zadnjih utakmica, igrajući bez ozlijeđenih Stephena Curryja, Kevina Duranta i Klaya Thompsona.

Sa 110-91 su ih pobijedili Utah Jazz koje je predvodio Donovan Mitchell sa 21 košem, dok je Rudy Gobert upisao 17 koševa i 15 skokova.

Warriorsima (54-19) sada nedostaje jedna pobjeda da osiguraju drugo mjesto na Zapadu za doigravanje koje počinje za tri tjedna. Istovremeno se Utah (42-32) izjednačio s Minnesota Timberwolvesima (42-32) na sedmom mjestu Zapadne konferencije.

Najbolji kod Warriorsa bio je Quinn Cook sa 17 koševa i osam asistencija.