NBA liga

Šarićeva Philadelphia bolja od Hezonjinog Orlanda

Reuters

Reuters

PHILADELPHIA U sinoćnjem okršaju Philadelphije 76ersa Darija Šarića i Orlanda Magica Marija Hezonje bolji su sa 116-105 bili domaći Sixersi.

Oba su hrvatska košarkaša odigrala 25 minuta, a Šarić je u tom vremenu zabio 11 koševa (šut iz igre 3/10, trice 1/5) i tome dodao šest skokova i četiri asistencije. Hezonja je u istom vremenu zabio 13 koševa (šut iz igre 4/10, trice 1/2) i upisao dva skoka, dvije asistencije, tri ukradene lopte i jedaan blok.

Najbolji strijelac Philadelphije, kojoj je ovo sedma pobjeda u nizu, bio je Joel Embiid sa 28 koševa i 14 skokova, dok je Ben Simmons dodao 17 koševa i sedam assistencija, a J.J. Redick 16 koševa.

Najbolji kod Orlanda, kjem je ovo peti uzastopni poraz, bio je Aaron Gordon sa 20 koševa, od čega četiri trice. Evan Fournier je dodao 16, a Nik Vucevević 15 koševa.

Philadelphia je vodila 58-40 na poluvremenu i 71-49 u trećoj četvrtini kada je Orlando načravio seriju od 11-2 i došao na 13 razlike. No onda su Sixersi preuzeli opet kontrolu i zaključili utakmicu u svoju korist.Sinoć je na teren istrčao i Dragan Bender čiji su Phoenix Suns poraženi kod kuće od Portland Trail Blazersa sa 104-106.

Portland je predvodio Damian Lillard sa 40 koševa, a 19 je zabio u zadnjoj četvrtini.

Trail Blazers su gubili 13 koševa sredinom zadnje četvrtine, a onda ih je Lillard vratio u igru i donio im pobjedu.

Dragan Bender je odigrao 24 minute i zabio je pet koševa (šut iz igre 2/4, trice 1/3) uz pet skokova, jednu asistenciju i jedan blok. Najbolji strijelac Phoenixa bio je Devin Booker koji je utakmicu završio sa 30 koševa.

Los Angeles Lakersi Ivice Zubca upisali su pobjedu, sa 113-108 su svladali Sacramento Kingse. Zubac je u 11 minuta na terenu zabio četri koša (šut iz igre 2/4) i upisao dva skoka.

Najučinkovitiji u redovima Lakersa bio je Kentavious Caldwell Pope sa 34 koša.

Zahvaljujući ovoj pobjedi Lakersi su prekinuli niz od tri poraza u gostima, dok je za Kingse ovo deseti poraz u 13 utakmica.

Sacramento je vodio 95-94 prije nego je Kyle Kuzma pogodio koš šest i pol minuta prije kraja nakon kojeg su se Lakersi odvojili. Caldwell-Pope je nakon toga pogodio polaganje i šut, a Kuzma tricu i Julius Randle zakucavanje za seriju Lakersa od 11-2 kojom su došli na 105-97 nešto više do dvije minute prije kraja.

Aktualni prvaci Golden State su uvjerljivo kod kuće sa 112-80 svladali oklahoma City Thunder.

I dok je Thunder bio izjednačen do poluvreemna, Kevin Durant i njegovi suigrači su u trećoj četvrtini ubacili u višu brzinu i odvojili se. Igrači Stevea Kerra su od kraja treće četvrtine do sredine zadnje napravili seriju od 37-11.

Durant je bio najbolji strijelac utakmice sa 28 koša, Stephen Curry je dodao 21 koš i devet skokova.

Čvrsta obrana Warriorsa ograničila je Russellla Westbrooka na samo 15 koševa, dok je Carmelo Anthony ubacio 14 za Oklahomu.

Na Istoku su Boston Celticsi svladali New York Knickse sa 121-112 najviše zahvaljujući Kyrieu Irvingu koji je zabio 31 koš i upisao devet skokova te osam asistencija.