NBA

Poraz Bogdanovićevih Pacersa, Lakersi bolji od Orlanda

REUTERS

REUTERS

Bojan Bogdanović je u 32 minute zabio 13 koševa (šut iz igre 4/10, trice 0/4) i upisao četiri skoka, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte.

Indiana Pacers Bojana Bogdanovića su sinoć poraženi od Utah Jazza, Cleveland Cavaliers Ante Žižića su svladali Denver Nuggetse, a u međusobnom okršaju Los Angeles Lakersa i Orlando Magica slavio je domaći Los Angeles.

Utah Jazz su u gostima svladali Indianu sa 104-84 i to im je 16. pobjeda u 18 utakmica.

Iako su Pacersi poveli odmah na početku sa 8-2, Utah je dominirao drugi dio prve četvrtine zahvaljujući seriji od 10-0 i nadigravši Indianu sa 21-6 u zadnjih pet i pol minuta tako da na početku druge četvrtine vode sa 32-20.

U drugoj četvrtini Jazz povećava svoju prednost na 16 koševa, ali Indiana onda radi seriju od 10-2 i smanjuje zaostatak na jednoznamenkastu brojku da bi rezultat na poluvremenu bio 54-44.

Utah otvara drugo poluvrijeme serijom od 12-5 i povećava prednost na 17 razlike i iako Pacersi u jednom trenutku smanjuju zaostatak na samo sedam koševa gosti opet povećavaju svoje vodstvo na 79-69 na početku zadnje četvrtine. Zadnja četvrtina je bila odraz treće, Utah je veći dio u vodstvu koje u jednom trenutku iznosi i 23 koša.

Pacerse je predvodio Myles Turner sa 24 koša, a Victor Oladipo je ubacio 13 koševa. Bojan Bogdanović je u 32 minute zabio također 13 koševa (šut iz igre 4/10, trice 0/4) i upisao četiri skoka, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte.

Gobert je bio najučinkovitiji kod Utaha sa 23 koša i 14 skokova, Mitchell je dodao 20 koševa, a Ricky Rubio 18 i šest skokova.

Los Angeles Lakers su kod kuće sa 108-107 pobijedili Orlando Magic.

Orlando (20-45) je gubio 99-87 pet minuta i 20 sekundi prije kraja, a onda je zahvaljujući dvjema tricama Shelvina Macka i još jednoj Aarona Gordona te pogocima Nikola Vučevića i slobodnim bacanjima Jonathona Simmonsa izjednačio.

Pet sekundi prije kraja Orlando je imao koš prednosti, ali tada je na Brooku Lopezu dosuđen prekršaj i on pogađa dva slobodna bacanja za pobjedu Lakersa.

Gordon sa 28 koševa i Nikola Vučević sa 24 su predvodili Orlando, dok je Hezonja u 25 minuta zabio devet koševa (šut iz igre 3/10, trice 1/7) i upisao dva skoka i jedan blok.Lopez je predvodio Lakerse sa 27 koševa, a Ivica Zubac je odigrao 13 minuta i u tom je vremenu upisao šest koševa (šut iz igre 1/4), pet skokova i dvije asistencije.

LeBron James je sa 39 koševa, osam skokova i deset asistencija bio najučinkovitiji igrač Celeveland Cavaliersa koji su sa 113-108 pobijedili Denver Nuggetse. Žižić je odigrao osam minuta i upisao pet koševa (šut iz igre 2/3) i dva skoka.

A Toronto Raptors su prva momčad moja se plasirala u ovogodišnju završnicu nakon što su u produžetku sa 121-19 pobijedili Detroit Pistonse. Junak utakmice bio je sa 42 koša DeMar Rozan.