NBA liga

Phoenix pobijedio NY Knickse, Minnesota »razbila« Sacramento

NEW YORK Dario Šarić i Mario Hezonja su sinoć upisali solidan učinak svaki, Šarić je zabio 12 koševa u pobjedi svojih Minnesota Timberwolvesa, a Hezonja 14 u porazu svojih New York Knicksa. New York Knicks su poraženi kod kuće, bolji od njih su bili Phoenix Suns sa 128:110.

Hezonja je odigrao 18 minuta i osim 14 koševa (šut iz igre 6/11, trice 1/3) upisao je i pet skokova. Najbolji strijelac New Yorka bio je Emmanuel Mudiay koji je utakmicu završio sa 32 poena.

Phoenix je predvodio Devin Booker sa 38 ubačaja, a T.J. Warren je dodao 26, od čega je 17 zabio u trećoj četvrtini. DeAndre Ayton je upisao double-double sa 21 košem i 13 skokova. Dragan Bender je odigrao dvije minute za Phoenix, ali je ostao bez pogodaka.

Minnesota Timberwolves su kod kuće sa 132:105 nadigrali Sacramento Kings. Karl-Anthony Towns je zabio 14 koševa uz isto toliko skokova, a još je osam igrača Minnesote upisalo dvoznamenkasti učinak. Andrew Wiggins je ubacio 17 koševa, a Derrick Rose 13 uz 11 asistencija. Šarić je odigrao 20 minuta za Minnesotu zabivši 12 koševa (šut iz igre 4/6, trice 1/2) i upisavši sedam skokova i pet asistencija.

Minnesota je vodila sa 36 razlike u prvom poluvremenu i izdržala je napad Sacramenta u trećoj četvrtini. Buddy Hield je bio najbolji u redovima Kingsa sa 21 pogotkom.

Houston Rockets su upisali četvrtu pobjedu zaredom, sa 102:97 su svladali Utah Jazz, a James Harden je zabio 47 koševa uz šest skokova, pet asistencija i isto toliko ukradenih lopti.

Golden State Warriors su kod kuće sa 110:93 bili bolji od Memphis Grizzliesa, a Steph Curry koji je utakmicu završio sa 20 koševa, postao je tek peti igrač u povijesti Warriorsa sa 15.000 koševa u regularnom dijelu sezone, priključivši se tako Wiltu Chamberlainu, Ricku Barryju, Paulu Arizinu i Chrisu Mullinu.

Kevin Durant je bio najbolji strijelac Warriorsa sa 23 koša, dok je Omri Casspi sa 20 poena predvodio Grizzliese.