NBA liga

Philadelphia svladala Boston, Šarić opet odličan

Dario Šarić je sinoć sa svojim Philadelphia 76ersima upisao pobjedu nad Boston Celticsima, Orlando Magic Marija Hezonje je izgubio od Cleveland Cavaliersa iako su uspjeli nadoknaditi zaostatak od čak 23 koša, a Indiana Pacers su izgubili od Portland Trail Blazersa.

Philadelphia 76ers su sa 89-80 bili bolji od Boston Celticsa, a do pobjede ih je vodio Joeol Embiid sa 26 pogodaka i 16 skokova.

Dario Šarić je bio odličan u pobjedi svije momčadi, zabio je 16 koševa (šut iz igre 6/14, trice 2/5) i upisao šest skokova, dvije asistencije i tri ukradene lopte u 33 minute koliko je odigrao.

Boston je igrao bez svog najboljeg igrača Kyriea Irvinga, koji ima ozlijeđeno rame. Al Horford i Marcus Morris su svaki zabili po 14 koševa za Celtics.

Nakon što su slavili u sedam utakmica zaredom, Celtics su sada izgubili tri utakmice u nizu.

Cleveland Cavaliers su sa 104-103 slavili protiv Orlanda koji je uspio nadoknaditi zaostatak od 23 koša iz druge četvrtine da bi preuzeo kontrolu u trećoj i imao je zadnji napad. Koš za vodstvo Orlanda od 103-102 zabio je Mack. No, onda su suci 11,2 sekunde prije kraja dosudili prekršaj na Isaiahu Thomasu koji je bio precizan s linije slobodnih bacanja. U napadu koji je uslijedio nakon toga Elfird Peyton nije uspio pogoditi koš za Magic.

Orlando sada ima 13 pobjeda i 32 poraza, dok je Cleveland na 27-17.

Payton je bio najučinkovitiji kod Orlanda sa 19 koševa, Evan Fournier je ubacio 17, a Jonathon Simmons 16. Mario Hezonja je u 24 minute na terenu zabio 12 koševa (šut iz igre 5/11, trice 0/4) i tome dodao dva skoka i dvije ukradene lopte.

Thomas je postigao 21 pogodak za Cavse, a Le Bron James 16 uz šest asistencija.

Indiana Pacerse Bogdana Bogdanovića su sa 100-86 porazili Portland Traila Blazersi, a hrvatski je reprezentativac odigrao 25 minuta i u tom je vremenu zabio osam koševa (šut iz igre 3/10, trice 1/4) i upisao četiri skoka.

Nešto više od minute prije kraja treće četvrtine, Indiana je vodila 74-68. No, od tog trenutka do devet minute zadnje četvrtine Portland je napravio seriju od 14-0 za vodstvo od 82-74 koje nije ispustio do kraja.

Victor Oladipo i Darren Collison su svaki zabili po 23 koša za Indianu, a kod Portlanda najbolji je bio Damian Lillard sa 26 pogodaka i osam asistencija.