NBA

Philadelphia i Golden State prošli u drugi krug

Dario Šarić u akciji / Foto: REUTERS

Hrvatski reprezentativac Dario Šarić nije imao svoju šutersku večer, za 22 minute provedene na parketu postigao je osam koševa (šut za dva 2-4, trica 0-5, slobodna bacanja 4-4) uz po pet skokova i asistencija.

Košarkaši Philadelphia 76-ersa plasirali su se u drugi krug doigravanja NBA lige nakon što su u prvom krugu sa 4-1 u pobjedama nadvisili Miami Heat, do odlučujuće četvrte pobjede Sixersi su stigli na svom parketu u utorak kada su svladali heat sa 104-91.

Domaće su do pobjede kojom su nakon šest godina ponovno prošli u drugi krug doigravanja predvodili JJ Redick sa 27 ubačaja, Joel Embiid sa 19 pogodaka i 12 skokova te Ben Simmons sa 14 poena i 10 skokova. Gostima sezonu nisu uspjeli produžiti Kelly Olynyk koji je ušavši s klupe ubacio 18 koševa, te Tyler Johnson sa 16 i Goran Dragić sa 15 poena.

Philadelphia će u drugom krugu istočne konferencije igrati protiv boljeg iz dvoboja Boston Celticsa i Milwaukee Bucksa u kojemu su celticsi 92-87 pobjedom u petom dvoboju u svojoj dvorani stigli do prednosti od 3-2 u seriji.

U drugi krug doigravanja plasirali su se i prvaci Golden State Warriorsi koji su sa 4-1 izbacili San Antonio Spurse, u petoj utakmici u Oaklandu bilo je 99-91.

Warriorsi će u drugom krugu Zapadne konferencije igrati protiv New Orleans Pelicansa koji su sa 4-0 izbacili Portland Trail Blazerse.