NBA

Philadelphia – Orlando: Pogledajte sjajnu večer Darija Šarića

Šarić je imao sjajnih 63 posto šuta (8-13), koji mu je kvario samo šut za tricu (1-4). Šibenčaninu je ovo drugi najbolji učinak ove sezone u utakmicama u kojima je šutnuo barem deset lopti. On je bio drugi strijelac Sixersa iza briljantnog J.J. Reddicka (29) koji je pogodio čak osam od 12 trica. Sixersi su vrlo lako stigli do treće uzastopne pobjede i trenutno je peta na Istoku s omjerom 11-7. Mario Hezonja je za Orlando odigrao minutu i pol bez ikakvog učinka.

NEW YORK – Hrvatski košarkaš Dario Šarić odigrao je jednu od najboljih utakmica sezone ubilježivši u domaćoj pobjedi svoje Philadelphije nad Orlandom (130-111) 21 koš, uz sedam skokova i četiri asistencije.

Vodeća momčad lige Boston je slavio u gostima kod Indiane s 108-98, a za domaće je Bojan Bogdanović igrao 31 minutu i ubacio deset koševa. »Babo« je imao lošu šutersku večer (5-12), a promašio je i sve tri gađane trice.Indiana je protiv lidera vodila sve do pred kraj treće četvrtine, no tada su gosti predvođeni Kyriem Irvingom (25) i Alom Horfordom (21) preokrenuli i slavili. Celticsi predvode ligu s omjerom od 18 pobjeda i samo tri poraza.

Prvak Golden State je slavio kod kuće protiv New Orleansa s 110-95 i bez ozlijeđenoga Kevina Duranta. Stephen Curry je susret započeo sa šutem 0-10, ali je potom samo u trećoj četvrtini ubacio 14, a nakraju ukupno 27 poena. Warriorsi su drugi (15-5) na Zapadu iza Houstona (15-4) koji je sinoć slavio protiv New Yorka (117-102) uz 37 poena Jamesa Hardena, koji je zaslužan što su Rocketsi preokrenuli rano vodstvo Knicksa od čak 22 koša.