Alpe Adria Cup

Košarkaši AO Škrljeva svladali Egoe Basket Brno u gostima

Zlatko Horvat

Siniša Štemberger/Foto Arhiva NL

RIJEKA Susret C skupine Alpe Adria Cupa košarkaša: Egoe Basket Brno – Adria Oil Škrljevo 71:73 (14:14, 15:17, 19:20, 23:22). Dvorana »Game Ball«. Gledatelja 150. Suci: Matejek i Kurz (Češka).

EGOE BASKET BRNO: Nehyba 2, Geiger 11, Roby 21, Keely 16, Jokl 3, Vyroubal, Kozina, Vasat, Kereselidze, Farsky 18, Szarowski.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Kučan, Krstanović, Williams 12, Yacoubou 18, Krajina 4, Šarac 6, Štemberger 14, Ušić 13, Cvitković, Spence 6, Lebo.

Košarkaši »Adria Oil Škrljeva« ostvarili su prvu službenu pobjedu u jednom međunarodnom natjecanju u gostima, treću u C skupini Alpe Adria Cupa. Za plasman u drugi krug i četvrtfinale doigravanja dovoljna im je pobjeda ove subote (18 sati), kada im u goste stiže austrijska momčad »Klosterneuburg Dukes«. Tada bi posljednji ogled skupine u Klosterneuburgu mogli pretvoriti u izlet i posjetiti advent u Beču…

U sedmoj minuti treće četvrtine Yacoubou je tricom donio gostima osam poena prednosti (41:49), ali sredinom posljednje dionice domaći su uspjeli izjednačiti (59:59). Izgledalo je da će sastav Damira Rajkovića osigurati mirnu završnicu, Spence na ulasku u posljednjih 120 sekundi i Štemberger na ulasku u posljednju minutu donijeli su plus šest (66:72). Međutim, dva promašena napada i dva promašena slobodna bacanja Yacouboua 21 sekundu prije kraja donijeli su priliku češkom sastavu. No, njihovi Amerikanci Geiger i Roby su promašili, a Štemberger pogodio jedno slobodno bacanje devet sekundi prije kraja, dostatno za pobjedu, jer Česi nisu došli u prigodu šutnuti za pobjedu ili barem produžetak.

Poredak: ZTE 4-1, AO Škrljevo 3-1, Klostenburg 1-3, Brno 1-4. (Z. H.)