NBA

Boston poveo 2-0: Celticsi imaju još dva koraka do finala

Kod Celticsa je najefikasniji bio Jaylen brown sa 23 koša, 18 je dodao Terry Rozier, dok je Al Horford uz 15 pogodaka imao i 10 skokova. Osim Jamesa, kod prošlogodišnjih finalista istaknuo se još samo Kevin Love sa 22 koša i 15 skokova.

BOSTON – Košarkaši Boston Celticsa poveli su sa 2-0 u pobjedama u finalu doigravanja Istočne konferencije NBA lige protiv Cleveland Cavaliersa zahvaljujući 107-94 domaćoj pobjedi u drugoj utakmici.

Celticsi su zadržali stopostotni učinak na domaćem parketu u ovogodišnjem doigravanju i nakon devetog dvoboja u TD Gardenu odličnom momčadskom predstavom, čak šest igrača Bostona, kompletna početna petorka i Marcus Smart postigla je dvoznamenkast broj poena, čime je neutralizirala još jednu sjajnu partiju LeBrona Jamesa koji je ostvario novi “triple-double” sa 42 ubačaja, 12 asistencija i 10 skokova.

James je fantastično krenuo u utakmicu, već u prvoj četvrtini je zabio 21 poen, no otprilike tri i pol minute prije kraja druge četvrtine je u sudaru s Jaysonom Tatumom zadobio istegnuće vrata. Do tog je trenutka ubacio 27 koševa, a Cavsi su vodili 47-36. Iako je James ostao u utakmici, više nije bio toliko ubojit, a domaći su sredinom treće četvrtine preuzeli vodstvo i više ga nisu ispuštali.

Ante Toni Žižić nije ulazio u igru za Cleveland.

Plasman u finale izborit će momčad koja prva ostvari četiri pobjede, a sljedeće dvije utakmice igrat će se u Clevelandu 19. i 21. svibnja.