NBA

Bogdanovićevih 14 koševa u pobjedi Indiane

Indiana Pacers Bojana Bogdanovića su sinoć sa 120-97 bili bolji od Phoenix Sunsa Dragana Bendera.

Pacers su otvorili niz od pet gostovanja visokom pobjedom, a sve je počeo u prvoj četvrtini u kojoj je Victor Oladipo zabio 11 koševa zaredom za prednost Indiane od deset koševa. Oladipo je utakmicu završio sa 17 koševa.

Bojan Bogdanović je odigrao 21 minutu za Indianu i u tom je vremenu zabio 14 koševa (šut iz igre 4/10, trice 2/5), a najbolji strijelac Indiane bio je Darren Collison sa 19 pogodaka.

Pacers su bili sjajni u napadu, imali su šut iz igre 54 posto. Na poluvremenu su vodili 64-44, a u trećoj četvrtini su nadigrali Phoenix sa 32-22 za vodstvo od 96-66 na početku zadnjeg dijela utakmice. Obrana Indiane je ograničila Sunse na 31.7 posto šuta.

Sunse je predvodio rookie Josh Jackson sa 21 pogotkom. Bender je imao lošu šutersku večer, u 30 minuta nije zabio ni jedan koš (šut iz igre 0/7, trice 0/5) i ugrabio je pet skokova. Unatoč porazu Tyson Chandler će imati razloga zapamtiti ovu utakmicu koju je završio sa devet pogodaka i 14 skokova zahvaljujući čemu je postao 40. igrač u povijesti NBA koji je prešao granicu od 10.000 skokova.