NBA liga

Bogdanović i Šarić zabili po 17 koševa, Hezonja ubacio 16

Dario Šarić / Reuters

Dario Šarić je bio najefikasniji kod Sixersa. Za 34 minute ubacio je 17 koševa uz šut 5-12 iz igre, pri čemu je trice gađao 3-5, te 4-6 s linije slobodnih bacanja

NEW YORK Hrvatski košarkaši Bojan Bogdanović i Dario Šarić postigli su po 17 koševa u sinoćnjim susretima NBA lige, no samo je Bogdanović imao razloga za zadovoljstvo nakon što je Indiana u produžetaka pobijedila Brooklyn 123-119, dok je Šarićeva Philadelphija izgubila na gostovanju kod Toronta 86-102.

U sudaru sadašnjeg i bivšeg Bogdanovićeva kluba slavili su Pacersi prekinuvši tako niz od tri domaća poraza.

Gosti su bili bolji u prve dvije četvrtine i na odmor su otišli sa čak 16 koševa viša (57-41). Međutim, Indiana je u nastavak ušla serijom 11-0, a treću četvrtinu je dobila sa 39-24 vrativši se u igru. U posljednjoj dionici Pacersi su okrenuli rezultat i minutu prije kraja imali su pet koševa prednosti (108-103), a 30 sekundi prije kraja četiri koša viška (110-106). Nakon što je Rondae Hollis-Jefferson smanjio na 110-108, a Myles Turner zabio jedno slobodno bacanje za 111-108, gosti su 20 sekundi prije kraja imali napad za produžetak. Spencer Dinwiddie je dobio priliku izjednačiti s linije za slobodna bacanja i zabio je sva tri šuta za 111-111. Pacersima je ostalo 15 sekundi za pobjedu, ali je Victor Oladipo promašio.

U produžetku je Indiana bila bolja i cijelo vrijeme je vodila. Netsi su dva puta izjednačili (114-114, 119-119), no imali su šut za pobjedu. Četiri sekunde prije kraja Spencer Dinwiddie je pri rezultatu 121-119 pucao tricu preko Bogdanovića ali je promašio.

Domaćine je do pobjede vukao sjajni Victor Oladipo sa 38 koševa i šest asistencija, Myles Turner je dodao 23 koša, devet skokova i šest blokada, dok je Bogdanović za 41 minutu zabio 17 koševa uz šut 7-13 iz igre, te 1-2 s linije slobodnih bacanja.

»Odigrali smo očajno prvo poluvrijeme, no kasnije smo se probudili. Moramo na svom parketu igrati bolje. Premda to zvuči čudno, ali lakše nam je igrati u gostima,« kazao je Oladipo.

U gostujućim redovima najefikasniji su bili Spencer Dinwiddie sa 26 koševa i osam asistencija, DeMarre Carroll sa 20 koševa i 13 skokova, te Rondae Hollis-Jefferson sa 18 koševa i osam skokova.

»Oladipo nas je uništio. Odigrao je sjajno. U ovom trenutku on je jedan od najboljih igrača lige,« kazao je trener Netsa Kenny Atkinson.

Philadelphia je po drugi put u posljednja četiri dana izgubila od Toronta. U četvrtak je na svom parketu izgubila 109-114, a sinoć u Torontu 86-102. Philadelphia se dobro držala tek u prvoj četvrtini (27-27), no Raptorsi su iduće dvije dionice dobili sa 54-36 i potom utakmicu mirno priveli kraju. Bila je to šesta pobjeda Raptorsa u nizu, te 12. u zadnjih 13 utakmica, dok su Sixersi nanizali pet poraza, te izgubili devet od zadnjih deset utakmica.

»Nema razloga za paniku. Ovaj poraz nije kraj svijeta. Nismo bili u pravom ritmu, moramo se vratiti na pobjedničke tračnice,« kazao je trener Sixersa Brett Brown.

Kod Raptorsa je ponovo bio najefikasniji bio DeMar DeRozan. U četvrtak je Sixersima zabio 45 koševa što je bio njegov učinak karijere, dok je sinoć ubacio 29 koševa. Serge Ibaka je dodao 17 koševa uz šest skokova, dok je Delon Wright postigao 14 koševa. Dario Šarić je bio najefikasniji kod Sixersa. Za 34 minute ubacio je 17 koševa uz šut 5-12 iz igre, pri čemu je trice gađao 3-5, te 4-6 s linije slobodnih bacanja. Dodao je šest skokova i pet asistencija. Joel Embiid je dodao 14 koševa i osam skokova, a Amir Johnson 12 koševa.

Novi poraz upisali su i Mario Hezonja i Orlando. I to već osmi uzastopni, te 19. u posljednje 22 utakmice. Ovoga puta Magic je na gostovanju kod Washingtona izgubio 103-130. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već do poluvremena. Wizardsi su prvu četvrtinu dobili s osam koševa razlike, a drugu sa čak +16, pa su na poluvrijeme otišli sa 24 koša viška (72-48).

Čak sedam igrača Washingtona je upisalo dvoznamenkasti broj koševa, a najviše su zabili Mike Scott (18), te Otto Porter Jr. (17) i Bradley Beal (17). Kod Orlanda najefikasniji je bio Elfrid Payton sa 30 koševa što je njegov učinak karijere. Hezonja je ponovo bio u startnoj petorci i za 36 minuta ubacio je 16 koševa, uz šut 7-15 iz igre. Dodao je i četiri skoka i asistenciju.

Phoenix je kod kuće izgubio od Minnesote 106-115. Gostima je to bila četvrta pobjeda u posljednjih pet susreta i šesta u u zadnjih osam ogleda. Šest igrača Minnesote, od devet koliko ih sinoć igralo, upisalo je dvoznamenkasti broj koševa. Najviše je zabio Jimmy Butler, 32 koša, šest skokova i tri asistencije. Andrew Wiggins je dodao 17, a Karl-Anthony Towns 16 koševa. U domaćim redovima najefikasniji su bili TJ Warren sa 24 i Troy Daniels sa 18 koševa. Dragan Bender je za Phoenix igrao 23 minuta postigavši sedam koševa uz šut 2-7. Imao je i jedan skok.

Košarkaši Denvera priredili su iznenađenje i drugi put u trećem međusobnom susretu ove sezone pobijedili su prvake Golden State Warriorse sa 96-81. Aktualni prvak je poražen nakon 11 uzastopnih pobjeda, a bio je to sedmi poraz Warriorsa ove sezone.

Denver su do pobjede predvodili Gary Harrisa sa 19 koševa, Nikola Jokić sa 18, a po 15 su postigli Wilson Chandler i Trey Lyles. Warriorsi su trice gađali 3/27, Kevin Durant je postigao 18 koševa uz 10 skokova, Klay Thompson je dodao 15, a Green 10 koševa, 5 skokova i 6 asistencija. Stephen Curry nije nastupio.