NBA liga

Ante Žižić najučinkovitiji u porazu Clevelanda u Salt Lake Cityju

Avery Bradley (LA Clipers) i Donovan Mitchell (Utah)/Foto REUTERS

SALT LAKE CITY Hrvatski košarkaš Ante Žižić sinoć je bio najučinkovitiji igrač Cleveland Cavaliersa koji su doživjeli poraz od Utah Jazza u Salt Lake Cityju, dok je Dario Šarić imao lošu šutersku veečr u porazu Minnesota Timberwolvesa.

Utah Jazz su kod kuće svladali Cleveland Cavalierse sa 115-99, a Žižić je u 35 minuta upisao double-double zabivši 15 koševa uz deset skokova te po jednu ukradenu loptu i jedan blok. Collin Sexton ubacio 15 koševa za Cavalierse kojima je ovo 14. poraz u 15 zadnjih utakmica.

Donovan Mitchell je predvodio Utah, kojem je ovo šesta pobjeda zaredom sa 24 poena, a Rudy Gobert je dodao 19 koševa.

Najveća prednost Utaha na utakmici iznosila je čak 38 koševa.

Poraz su upisali i Minnesota Timberwolves, koje su na na njihovom terenu nadigrali sa 116-113 bili San Antonio Spurs u čijim je redovima najbolji bio LaMarcus Aldridge sa 25 koševa. Rudy Gay je dodao 22 ubačaja.

Šarić je igrao 28 minuta i zabio je samo dva koša uz šut iz igre 1/5, ugrabivši pritom sedam skokova i dvije ukradene lopte. Karl-Anthony Towns i Derrick Rose su zabili svaki po 23 koša za Minnesotu.

Rezultati: Utah – Cleveland 115:99, Minnesota – San Antonio 113:116, LA Clippers – Golden State 94:112, Portland – New Orleans 128:112, Boston – Memphis 122:116, Detroit – Miami 98:93, Orlando – Brooklyn 115:117