Važna utakmica

ABA liga: Cedevita izgubila u Beogradu

U derbiju 16. kola regionalne košarkaške ABA lige Cedevita je u Beogradu izgubila od Crvene zvezde 66-82 upisavši četvrti poraz. Obje momčadi su beogradski ogled dočekale s omjerom 12-3 iza vodeće Budućnosti (14-2) i bila je to vrlo važna utakmica u borbi za vrh. Nažalost, dvoboj je bio lišen neizvjesnosti jer domaćin već nakon prve četvrtine imao 13 koševa prednosti (26-13). Zvezda je na poluvremenu imala + 25 (54-29), a na koncu treće dionice i ogromnih +32 (72-40). Posljednju četvrtinu Cedevita je dobila sa 16 razlike i tako uspjela barem malo ublažiti poraz. Bio je to treći iznimno važan ogled Cedevite u posljednjih desetak dana, nažalost i treći poraz. Cedevita je u susretu 1. kola Eurokupa u Trentu ispustila 18 poena prednosti i naposljetku izgubila, a potom je u 2. kolu u Zagrebu protiv Budućnosti ispustila dvocifrenu prednost i tako u Top 16 Eurokupa ušli s 0-2. U Beogradu je tražila pobjedu kojom bi ostala u borbi za prvu poziciju uoči doigravanja, ali je upisala težak poraz.Domaćine su do pobjede predvodili James Feldeine sa 27 koševa i Taylor Rochestie sa 15 koševa i 10 asistencija, dok su kod Cedevite najefikasniji bili Demetris Nichols sa 13 koševa,Will Cherry sa 12, te Karlo Žganec sa 11 koševa. Poraz je upisala i Cibona koja je u Draženovom domu izgubila od MZT-a 77-92. Bila je to druga utakmica Cibone u posljednja 24 sata nakon što je u subotu u prvenstvu pobijedila Zabok (97-68).Cibona je dobro odigrala tek u prvoj četvrtini koju je dobila 19-15, no druge dvije dionice gosti su dobili sa čak 19 razlike (56-37) okrenuvši rezultat. Posebno loše ‘vukovi’ su izgledali u trećoj četvrtini koju je MZT dobio 30-18. U posljednjoj dionici makedonski sastav je rutinski priveo utakmicu kraju ostvarivši tek treću pobjedu ove sezone. Ciboni je to bio deseti poraz uz šest pobjeda. Goste su do slavlja predvodili hrvatski košarkaš Dominik Mavra sa 18 koševa, 10 asistencija i šest skokova, Damjan Stojanovski sa 18 koševa, te Marko Simonovski sa 16 koševa. Kod Cibone najefikasniji su bili Luka Žorić sa 20 koševa i šest skokova, Marko Tomas sa 15 koševa, te Marin Rozić sa 14 koševa.Na ljestvici vodi Budućnost sa 30 bodova, Crvena zvezda ima 29 bodova, a Cedevita 28 bodova. Zadar je sedmi sa 22 boda koliko ima i Cibona na devetom mjestu, no Zadar ima utakmicu manje. MZT je i dalje posljednji sa 19 bodova. Kolo će u ponedjeljak zatvoriti Zadar i FMP.