Košarka

ABA Liga: Crvena zvezda pregazila Zadar s trideset poena razlike

Već u drugoj četvrtini domaći su pobjegli na dvoznamenkastu prednost, a u trećoj je bilo i 25 poena razlike. Završilo je na "okruglih" 30.

BEOGRAD – Košarkaši Zadra u susretu su 20. kola regionalne ABA lige izgubili na gostovanju u Beogradu od vodeće Crvene zvezde 67-97 (19-22, 17-25, 14-28, 17-22).

Zadrani su bili konkurentni protiv domaćina samo tijekom prve četvrtine koju su većim dijelom proveli i u vodstvu.

No, već u drugoj četvrtini domaći su pobjegli na dvoznamenkastu prednost, a u trećoj je bilo i 25 poena razlike. Završilo je na “okruglih” 30.

Kristijan Krajina je sa 16 koševa predvodio Zadar, dok su Alen Omić i James Feldeine ubacili po 14 poena za Crvenu zvezdu.

Zadar je s omjerom pobjeda i poraza 9-11 na diobi šestog mjesta na ljestvici, dok je Crvena zvezda na vrhu sa 17-3. Slijede Budućnost sa 16-4 i Cedevita sa 15-5.