Repriza

Riječanke dvaput neobjašnjivo stale i doživjele poraz od Kaštelanki

P. N.

Rijeka – Kaštela Cemex 2:3 (25:21, 21:25, 25:18, 21:25, 7:15). Domaće su imale 2:1 u setovima i 19:14, a tada su pale, baš kao i u petom setu, u kojem su izgubile devet poena u nizu

Trener Riječanki Krešimir Jurić čitav je susret gestikulacijama i glasom pokušavao razbuditi svoje igračice, no krajem petog seta jednostavno se umirio. Vidio je da su njegove pulenke u završnici susreta osuđene na gubitak utakmice.

Nakon 7:6 Riječanke su neobjašnjivo stale, ostale u grču, a gošće samo redale poen za poenom u seriji za 7:15 i konačnu pobjedu na Trsatu. Jurićev sastav kao da je osuđen ove jeseni na utakmice u pet setova, u Osijeku je slavio, no ovaj put kao da nije bilo svježine da se izvuče nešto više.

Nisu tako Riječanke uspjele uzvratiti Kaštelankama za nedavni poraz u Kupu na trsatskom parketu, također u pet setova. Pobjednik je odlučen nakon 111 minute igre, a domaće su dvaput vodile, ali i posrtale…

RIJEKA Utakmica 10. kola Superlige odbojkašica: Rijeka – Kaštela Cemex 2:3 (25:21, 21:25, 25:18, 21:25, 7:15). Dvorana mladosti. Gledatelja: 120. Suci: Vedriš (Zagreb) i Rajković (Rijeka). Delegat: Čedomir Maksimovski (Križišće).

RIJEKA CO: Cvitković, A. Popić 7, Bačvarova, Barać 1, Fabulić, Tomić 19, Vrban, Milosavljević, Boban 14, T. Popić 4, Francetić 3, Šćulac 19, Mioč 2, Cvijić.

KAŠTELA CEMEX: Ninčević, Stanović 13, Prkačin 3, Aljinović 2, Ljulj, Bazina 10, Karaula, Maretić 15, Brkan 4, Matas.

Napad poeni: Rijeka 48, Kaštela Cemex 33. Blok poeni: Rijeka 12, Kaštela Cemex 12. Servis poeni: Rijeka 10, Kaštela Cemex 3. Servis pogreške: Rijeka 11, Kaštela Cemex 8.

U prvom setu nakon dva bloka Tomić i Astrid Popić zasvjetlilo je 13:9, a as poen Barać odveo je domaće na 16:11.

No, gošće su se vratile (19:18) prije svega odličnim blokom. Ipak koncentracija Ivane Ščulac i suigračica, prije svega Tomić donijela je slavlje u prvoj dionici. Drugi set počeo je s 2:7 i serijom 6:1 za 8:8, no Maretić je bila nezaustavljiva u napadu, a sve se više razigravala i Stanović.

Gošće su držale domaći sastav na distanci od četiri poena i sigurno privele set kraju.

Treća dionica krenula je rezultatski opet u smjeru Kaštele (5:8), no as Bobanove donio je preokret 12:11. U završnici seta Šćulac je nanizala tri poena zaredom, a blok Bobanove donio slavlje nakon 20:18.

Kostrena – Brda 0:3

RIJEKA Utakmica 10. kola Prve lige odbojkašica: Kostrena – Brda 0:3 (17:25, 9:25, 11:25). Dvorana »Dinko Lukarić«. Suci: Stipaničev Matečić i Tota.

KOSTRENA: Hodak, Milunovič, Knežević, Curać, Bucich, Murgić, Rajković, Grujić, Malec, Kregar.

BRDA: Gušović, Hraste, Kolarić, Garac, Dešković, Renko Ilić, Vukasović, Maretić, Garić, Kurić, Bogdanović, Zekanović.

Rockwool – Drenova 0:3

ROVINJ Utakmica 10. kola Prve lige odbojkašica: Rockwool – Drenova 0:3 (15:25, 11:25, 11:25). Suci: Andrijić i Poropat.

ROCKWOOL: Sponza, Sunjić, Marić, Kolombo, Pribičević, Biritteri, Ljutić, Crismanich, Paris.

DRENOVA: Kalebić, Barač, Pavličić, Matijević, Mavrinac, Čargonja, Žarković, Petrović, Buljat, B. Bušljeta, Kesten.

Četvrta dionica dobro je krenula za Riječanke, imale su domaće i pet razlike (13:8, 19:14), ali tada strelovito pale.

Gošće su serijom 1:8 u potpunosti preokrenule događanja na parketu (20:22) i praktički slomile svaku nadu Riječankama, što je bilo vidljivo posebice u posljednjem setu.